Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

platform

ORCHA ile Kendinize En Uygun Mobil Sağlık Uygulamasını Seçin

04 January 2017 22:12 |

Diyabet, depresyon, hamilelik veya egzersiz… Aradığınız her şey için cep telefonlarında bir sağlık uygulaması bulunuyor. Lakin 170.000’den fazla uygulama arasından güvenilir ve size uygun olanı seçmek oldukça zor.

Bu sorunu çözmeye çalışan eski NHS çalışanı Liz Ashall-Payne, uygulamaların sıradan insanlar tarafından incelenip değerlendirildiği ORCHA … Read More

Zillion Daha Çok Hastaya Ulaşmak İçin Tele-Tıp Faaliyetlerini Arttırdı

31 August 2016 14:28 |

Bulut tabanlı hasta etkileşim platformu Zillion yaptığı fonlama kampanyasında 28 milyon dolar topladığını duyurdu. Kampanya TwinFocus Capital Partners tarafından yönetildi. Elde edilen paranın müşteri tabanını genişletmek, satışları arttırmak ve pazarlama çabalarına yoğunlaşmak için kullanılacağı belirtiliyor.

Zillion’un dijital etkileşim platformu video konferans, mesajlaşma, müfredat … Read More

Ubicare Hastaları Doğru Bilgiye Ulaştırmaya Hazır

19 August 2016 14:04 |

Pew Research Center’ın sosyal medya üzerindeki son araştırmasına göre yetişkin internet kullanıcılarının %72’si sağlıkla ilgili bilgiler ararken interneti kullanıyor. Tüketicilerin %40’ı ise sosyal medya üzerinden eriştikleri bilginin sağlığa iyi bakma şeklini etkilediğini belirtiyor.

Bildiğiniz gibi sosyal medya büyük toplulukların sağlığını etkilemek için … Read More

Bonanza Healthcare Dijital Hasta Kayıtları Platformunu Hizmete Sundu

20 July 2016 17:51 |

Hindistan’daki dijital sağlığın öncülerinden Bonanza Healthcare, yayımlayacağı Digital Health Vault adlı platform ile bilgi akışını geliştirmek için hasta ve sağlık hizmeti veren kurumlar arasındaki iletişimi değiştirecek.

Bonanza Healthcare’in platformu tıbbi hasta kayıtlarını elektronik ortama taşıyarak bu verilerin yönetimini tamamiyle otomasyona bırakıyor. Yetkililerin açıklamalarına göre; bu sistem, çevrimiçi … Read More

Caremerge Yaşlıların Elinden Tutmaya Devam Ediyor

14 July 2016 15:19 |

Bakım evleri için koordiansyon yazılımları geliştiren Chicago merkezli Caremerge, Insight Venture Partners tarafından yürütülen fonlama kampanyasında $14 milyon topladı. Kampanyaya Grazyny Kulczyk, Cambia Health Solutions, Ziegler LinkAge Longevity Fund, GE Ventures ve Arsenal Venture Partners gibi eski yatırımcılar da katıldı.

Kendini “tedavi devamında kişi merkezli birleştirici” olarak tanımlayan şirket, … Read More

eMediNexus ile Doktorlar Arası Bilgi Paylaşımı Kolaylaşıyor

18 April 2016 13:43 |

Dijital sağlık teknolojilerinin, sağlık alanında zorluklar yaşayan Hindistan gibi ülkelerde oldukça hızlı geliştiğini haberlerimizde size sıklıkla anlatıyoruz. Özellikle, uzaktan takip ve yardım sistemlerinin pek çok sağlık ocağı ve hastanede yayılması gibi gelişmeler, bu yıl oldukça çoğaldı. Benzer bir sistem olan … Read More