Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

HealthTap, Facebook Messenger İçin Bot Üreten İlk Sağlık Şirketi Oldu

HealthTap, Facebook Messenger İçin Bot Üreten İlk Sağlık Şirketi Oldu
Kubilay Han Uluerim

Bu haftanın başlarında Facebook, Messenger uygulaması için, şirketlerin kullanıcılarla iletişime geçmesini sağlayan chat botları yaratan için bir platform yayınladı. Şimdiden CNN, Poncho, 1-800-Flowers gibi 3 düzine şirket Facebook botlarını hizmete soktu. İlk grup içerisindeki sağlık şirketi HealthTap de bu isimlerden biri.

HealthTap’e göre 900 milyondan fazla insan Facebook’un Messenger uygulamasını kullanıyor. Yani, platformdaki ilk ve tek sağlık botu üreten şirket olmak, HealthTap’in oldukça iyi bir pazarlama hareketine giriştiğini bizlere gösteriyor.

ddd

HealthTap’in botu, kullanıcıların Messenger’a istedikleri zaman soru yazmalarına ve doktorlardan ücretsiz cevap almalarına izin veriyor. Kullanıcılar, aynı zamanda doktorlardan benzer konularla ilgili soruların cevaplarını alabiliyorlar.

“Messenger Platformuyla, hırslı doktorlardan dünya çapındaki tüm insanlara hızlı ve yüksek kalite bilgiyi veren ilk sağlık hizmeti şirketi olduğumuz için heyecanlıyız. Yeni Messenger platformu, deneyimli ve yardımsever doktorlarımızın herkese yardım etmesini sağlıyor.” diyor HealthTap CEO’su Ron Gutman.

Submit a Comment