Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

En İyi 5 İlk Yardım Uygulaması

En İyi 5 İlk Yardım Uygulaması
Buğrahan Ceylan

İlk yardım bilgisini öğrenmek ve gerektiği durumlarda kullanabilmek herkesin edinmesi gerekn bir özellik. Profesyonel sağlık hizmetinin alınamayacağı ve acil müdahale gereken durumlarda, temel bazı müdahalelerde bulunmak çoğu zaman hayat kurtarabilmektedir. Eğer ilk yardım bilgisine sahip değilseniz merak etmeyin, bu iş için de hazırlanmış mobil uygulamalar var ve oldukça detaylı olduklaını söylemek mümkün. İşte en iyi beş ilk yardım uygulaması:

1- Pocket First Aid &CPR

Yakın zamanda yayınlanan Pocket First Aid uygulaması, American Heart Association tarafından hazırlanan ilk yardım rehberlerini içinde bulundurmaktadır. Yetişkin,çocuk ve bebeklere yönelik hazırlanan ilk yardım rehberleri, 34 farklı eğitici video ve 46 yüksek çözünürlüklü görseli içinde barındırmaktadır. Uygulama hem iOS hem de Android platformları için kullanılabilmektedir.

2- First Aid by American Red Cross

Hazırda tutulması gereken ve mümkün olan her anda faydalanılması gereken uygulamalardan bir tanesi de Amerikan Kızıl Haç tarafından hazırlanan ilk yardım uygulamasıdır. Kalp krizi, yanma, kesik ve kanama gibi pek çok farklı duruma karşı hazırlanan rehberler internet bağlantısı gerektirmeden kullanıcı tarafından ulaşılabilmeltedir. Hiçbir reklam görüntüsü barındırmayan uygulama iOS ve Android platformalarında.

3- Army First Aid

İsminden de anlaşılabileceği üzere Amerikan Ordu’su tarafından hazırlanan 600 sayfadan fazla ayrıntılı içerikle başarılı bir uygulama. Kanama, nefes alma güçlüğü, yüksek ateş, yanma ve benzeri pek çok farklı kategori bir yana aynı zamanda zehirli hayvanlar ve yabanda yenilebilir bitki arşivine kadar pek çok bilgiyi de içinde bulundurmaktadır. Army First Aid iOS platformunda.

4- Drops First Aid

Dynamisk Helse tarafından hazırlanan Drops First Aid uygulamasının oldukça basit bir arayüzü var ve üç kısımdan oluşmaktadır. Bilgilerin özet kısımları, videolu uygulama şekilleri ve ayrıntılı dökümanlar kullanıcıya sunulmaktadır. Uygulama İOS platformunda çalışmaktadır.

5-GotoAID

Health and Safety Institue üyesi olan GotoAID, pek çok uzman doktor ve veterinerin katkılarıyla hazırlanmıştır. Pek çok ilk yardım konusu insanlar için olmakla birlikte, hayvanseverler bu ilk yardımların yaklaşık yarısının da hayvanlar için hazırlandığını görmekten memnun olacaktır. Uygulama hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Submit a Comment