Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Akıllı Kıyafet

Epilepsi Teşhisinde Akıllı Kıyafet Devri Yaklaşıyor

19 September 2016 11:08 |

Paris merkezli Dataiku ve Bioserenity şirketleri doktorların epilepsi teşhisi koymasına yardımcı olacak Neuronaute adlı akıllı kıyafet şeklinde bir cihaz geliştirdi.

Bioserenity tarafından geliştirilen ve Dataiku’nun analiz platformunu kullanan bu cihaz sayesinde nörologlar isabetli epilepsi teşhisi için devamlı kayıt yapan taşınabilir bir EEG aygıtına sahip oluyorlar. Epilepsi krizleri … Read More

Akıllı Kıyafetler Terinizden Sağlıkla İlgili Veri Toplayacak

26 July 2016 15:42 |

Penn Engineering‘ten Shu Yang, School of Arts & Sciences‘tan Randall Kamien ve Drexel University‘den Genevieve Dion, kullanıcının terini toplayarak bilgi elde eden giyilebilir bir teknoloji geliştirmek için ortaklaştıklarını duyurdular. “Geliştireceğimiz kumaş teri emmek yerine kimyasal analiz yapacak ve buna göre renk değiştirecek.

– Shu Yang

Ekibin … Read More

Giyilebilir Teknolojileri En Çok Kim Kullanıyor?

16 May 2016 17:59 |

PricewaterhouseCoopers, giyilebilir teknoloji kullanıcılarının davranışları ve tutumları üzerine yazdığı son raporda, bu teknolojileri diğer gruplara oranla daha çok kullanan bir kitle bulmuş: ebeveynler.

Rapora göre, çocuk sahibi olmayan %24’lük kesimle karşılaştırıldığında, çocuk sahibi ebeveynlerin %49’unun evinde birden fazla giyilebilir teknoloji cihazı bulunuyor. … Read More

Fraunhofer ISC, Akıllı Kıyafet Sensörlerinde Çığır Açıyor

10 May 2016 16:22 |

Şimdiye kadar giyilebilir teknolojiler alanında görsellikten çok işlevsellik ön plandaydı. Fakat Fraunhofer Institute for Silicate Research (ISC) tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, şeffaf sensör malzemesi sayesinde bu 2 özelliği az maliyet ile birleştirerek her şeyi değiştirebilir.

Fraunhofer Institute for Silicon Technology (ISIT), endüstri … Read More

Akıllı Kıyafetler ve Sensörler 2021’e Kadar Hayatımızın Bir Parçası Olacak

03 May 2016 13:16 |

Tractica‘nın yayınladığı son rapora göre, akıllı kıyafet ve vücut sensörü sevkiyatı, 2015-2021 yılları arasında 190 milyona ulaşacak. 2021 yılından sonra ise yıllık 92.7 milyon birim teknoloji sevk edilecek.

“Akıllı kıyafetler ve vücut sensörleri, hayatımıza kıyafet, ayakkabı veya sensör gibi şekillerde … Read More

Geleceğin Sporcuları İçin Geliştirilen Yeni Teknoloji: Enflux

08 March 2016 14:26 |

Giydiğiniz kıyafet, spor koçunuz olsaydı ne yapardınız? Yazılarımızda daha önce de bahsettiğimiz, sürekli yenisi geliştirilen akıllı kıyafetlerin yeni üyesi Enflux, bu sorunuzu cevaplamaya geliyor.

Kickstarter üzerinden kitle fonlama yoluyla geliştirilen Enflux, atletlerin performansını ve vücut değerlerini ölçerek yaralanmaları azaltmayı hedefliyor. Bluz … Read More