Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Geleceğin Sporcuları İçin Geliştirilen Yeni Teknoloji: Enflux

Geleceğin Sporcuları İçin Geliştirilen Yeni Teknoloji: Enflux
Kubilay Han Uluerim

Giydiğiniz kıyafet, spor koçunuz olsaydı ne yapardınız? Yazılarımızda daha önce de bahsettiğimiz, sürekli yenisi geliştirilen akıllı kıyafetlerin yeni üyesi Enflux, bu sorunuzu cevaplamaya geliyor.

Kickstarter üzerinden kitle fonlama yoluyla geliştirilen Enflux, atletlerin performansını ve vücut değerlerini ölçerek yaralanmaları azaltmayı hedefliyor. Bluz ve tayt olmak üzere 2 parçadan oluşan kıyafetin kollarında, göğsünde ve bacak kısmında bulunan sensörler sayesinde, kullanıcı kişinin hareketleri tutarlı ve isabetli bir şekilde sürekli ölçülüyor. Bluetooth sayesinde akıllı telefon uygulamasına bağlanan kıyafet, şimdilik koşma ve ağırlık kaldırma antrenmanları için ayarlanabiliyor. Uygulama ayrıca, yaptığınız hareketlerin tekrarını sayabiliyor, geri bildirim özelliği sayesinde, antrenman sonrasında kullanıcıya tavsiyeler verebiliyor. Ayrıca yapılan antrenmanın sonradan üç boyutlu bir avatar sayesinde izlenmesine de imkân veriyor.

Açıklanan verilere göre, şimdiden 500 kişi ürünü deneysel olarak kullanmaya başlamış. Kıyafetin yıkanabilir olduğu ve 2 saat şarj ile 2 hafta çalışabileceği de açıklanan bilgiler arasında. Kickstarter üzerinden 250$’a alınabilen kıyafet, Mart 2017’de piyasaya sürüldüğünde 399$ olacak.

 

Submit a Comment