Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Anket

Hasta Bakıcılar Dijital Teknolojilere Ne Kadar Olumlu Bakıyor?

28 April 2016 12:11 |

AARP’ın yaptığı 1028 kişinin katıldığı bir araştırmaya göre, hasta bakıcıların %71’i, dijital teknolojilerden faydalanarak işlerini kolaylaştırmak istiyor. Lakin, Ekim-Aralık 2015 arasında yapılan çevrimiçi anketlerde sadece %7’lik bir kesimin bu teknolojileri kullandığı saptanmış.

Anketin, AARP’ın araştırma girişimi Project Catalyst ve HITLAB ortaklığıyla … Read More

Aktivite Takip Cihazları, Spor Faaliyetlerini Ne Kadar Etkiliyor?

21 April 2016 14:04 |

Tata Consultancy Services (TCS)’in yaptığı 2000 kişilik bir ankete göre, Birleşik Krallık’taki atletlerin %82’si akıllı telefon uygulamaları, aktivite takip cihazları, kalp monitörleri ve gps saatleri kullanıyor.

Yapılan ankete göre, katılımcıların %62’si 2’den fazla cihaz kullanıyor. En popüler takip teknolojilerinin başında %44 ile koşu uygulamaları gelirken, fitness takip cihazları … Read More

Hastane Değerlendirmeleri Konusunda Yelp Herkesten Daha Güvenilir

06 April 2016 17:16 |

Health Affairs’de yapılan yeni bir araştırmaya göre, Yelp gibi sosyal medya sitelerinde, sağlık hizmetleri veren kurumlarla ilgili yapılan incelemeler, Hospital Consumer Assessment of Healthcare Providers and Systems’ın yaptığı anketler gibi geleneksel değerlendirme programlarının yarattığı boşluğu dolduruyor.

Yelp gibi sitelerin düzensiz olması ve … Read More

Sosyal Medya Kullanımı Depresyonla Ne kadar Bağlantılı?

28 March 2016 14:31 |

Pek çoğumuz, gün boyunca 1-2 saat boyunca sosyal medyayı kullanıyoruz. İşte ve yoldayken telefonlarımızı kontrol ediyor, bildirimlerimizi okuyoruz. Başkalarını izliyor ve yaptıklarını takip ediyoruz. Peki, bu kadar çok kişiyle bu kadar sık etkileşime geçmek sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Pittsburgh Üniversitesi’nden bir … Read More

Bivarus, Dijital Anketler ile Hasta Deneyimi Verileri Topluyor

24 March 2016 17:15 |

Hasta deneyimleri analizleri yapan Durham, North Carolina merkezli Bivarus, Excelerate Health Ventures ve Hatteras Venture Partners’ın yönettiği fonlama kampanyasında 2 milyon$ topladı. Diğer yatırımcılar ise NueCura Partners ve Boston Millennia Partners idi.

University of North California’dan 2012’de çıkan Bivarus, CEO David Levin’in dediğine … Read More

Milenyum Nesli Dijital İlaç Reklamlarına Nasıl Bakıyor?

22 March 2016 18:07 |

Reklam yapmanın en zor olduğu düşünülen kitle olsa da, milenyumlular (1980 ve 2000 sonrası) veya Y Jenerasyonu olarak bilinen nesil, Makovsky/Kelton Pulse of Online Search’ün bu sene altıncısını yaptığı yıllık ankete göre, ilaç pazarlama konusuna en sıcak bakan toplum grubunu oluşturuyor.

Read More