Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bivarus, Dijital Anketler ile Hasta Deneyimi Verileri Topluyor

Bivarus, Dijital Anketler ile Hasta Deneyimi Verileri Topluyor
Kubilay Han Uluerim

Hasta deneyimleri analizleri yapan Durham, North Carolina merkezli Bivarus, Excelerate Health Ventures ve Hatteras Venture Partners’ın yönettiği fonlama kampanyasında 2 milyon$ topladı. Diğer yatırımcılar ise NueCura Partners ve Boston Millennia Partners idi.

University of North California’dan 2012’de çıkan Bivarus, CEO David Levin’in dediğine göre, hastalara sordukları sorularla ilgili çok daha iyi hazırlanmış bir yazılım geliştirilecek. Kevin Schulman ve Seth Glickman ise, az ama önemli sorular sormaya odaklanmış durumdalar.

Bivarus programı, hastaların kayıt, muayene ve ameliyat gibi hastane ziyareti sırasında yaşadığı deneyimlerin toplanmasını sağlıyor. Hastanın deneyiminden sonra 24 saat içinde, e-posta veya sms tarzı yazı tabanlı bir bildirim sistemiyle, hastaya 10 soruluk bir anket yapılıyor. ”Platformumuz, her hastaya, yaşadıkları deneyime özel sorular sormanıza yardım ediyor. Sistem şu şekilde işliyor: Bir hasta size en sevdiği rengin mavi olduğunu söylerse, tekrardan sevdiği rengi sormuyorsunuz. Elinizde olan veriyle daha önemli sorulara devam ediyorsunuz.” diyor Levin. Bu sayede, hastaların sağlık hizmetlerinin gelişmesine katkı sağlayacağını ve karşılıklı anlayışın gelişeceğini söylüyor.

İlk müşterisi UNC Healthcare olan Bivarus, 2014 yılından bu yana Covenant Surgical Partners, IVF New England, Johns Hopkins Hospital, RelyMD ve Texas Oncology gibi kurumlarla çalışmış.

 

 

Submit a Comment