Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Spreyler 2024’e Kadar Tüm Dünyaya Yayılacak

Dijital Spreyler 2024’e Kadar Tüm Dünyaya Yayılacak
Kubilay Han Uluerim

Grand View Research’ün hazırladığı son rapora göre; KOAH ve astım hastaları için geliştirilen dijital spreylerin pazardaki değeri 2024 yılında 25.6 milyar dolar olacak.

Dijital spreyler pazarda oldukça yeni olmasına rağmen geçtiğimiz yıllarda AstraZeneca, Novartis, Philips Respironics ve Propeller Health gibi şirketlerin bu konuya ilgi göstermesi sonucu oldukça hızlı bir büyüme gerçekleşti.

Grand View, bu büyümenin önümüzdeki birkaç yılda devam edeceğini belirtirken bu hadisenin temel sebebi olarak yaşlanan nüfusu ve kronik solunum hastalıklarının yaygınlaşmasını öne sürüyor. ABD dışındaki pazarlarda da büyüme bekleyen firma, 2024’e kadar Asya-Pasifik bölgesinde yıllık bileşik büyüme oranının %17’ye ulaşacağını tahmin ediyor.

CareTRxGeckoHealth

“Çin, Hindistan, Brezilya ve Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik büyümenin sonucu olarak kişi başına düşen gelirde artış yaşandı. Bu artışın teknolojik olarak gelişmiş solunum cihazlarına olan talebi etkileyeceği aşikârdır. Zira bu cihazlar hastanın ilaç kullanımına bağlılığını arttırdığı, doz takibi yaptığı ve doktor-hasta iletişimini kolaylaştırdığı için pediatrik ve geriatrik nüfus arasında büyük rağbet görüyor. Önümüzdeki 9 yılda pazarın büyümesine neden olacak etkenler bunlardır.”

– Grand View Research

Submit a Comment