Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

deney

Evde Parkinson Teşhisi İçin Klavyenizi Kullanmayı Denediniz Mi?

17 October 2016 11:12 |

Bir grup araştırmacı sadece bilgisayar klavyesi ve bir mobil uygulama kullanarak kişilerin evde Parkinson testi yapmasını sağlayan bir yöntem buldu.

Araştırmacılar bu çalışma boyunca 43 sağlıklı gönüllü ve erken evredeki 42 Parkinson hastasını teste tabi tutmuşlar. Bu katılımcılardan deney boyunca bir paragraf yazıyı 10-15 dk … Read More

İstediğiniz Yerden Klinik Deneylere Katılmak Dijitalle Mümkün

23 June 2016 14:11 |

Klinik deney danışmanlık firması eClinicalHealth, diyabet gözlemi için tamamiyle uzaktan ve çevrimiçi olarak yaptığı 4. aşama deneyin sonuçlarını yayınladı.

Verkko adı verilen deney, Sanofi, Langland ve Mendor ortaklığıyla yürütülüyor. Açıklanana göre, amaç: hasta merkezli çevrimiçi deney platformu ile Mendor’un 3G’li kablosuz glikoz ölçerini birleştirip, deneyi uzaktan gerçekleştirmekmiş. Yakın temasta bulunulmayan … Read More

Elektronik Hasta Kayıtları ve Araştırmalar İçin 50 milyon£’luk Portal

24 February 2016 16:08 |

Great Ormond Street Hospital for Children NHS Foundation Trust, 50 milyon£ değerinde klinik araştırma ve hasta kaydı için bir portal tedarik etmeye hazırlanıyor.

Great Ormond Street’in tedarik edeceği servis, 2 gruba ayrılıyor. İlk grup elektronik hasta kaydı (EPR) sistemleri için, … Read More

Diyabetle Mücadelede Sağlık Koçunuz Prevent Olsun

22 February 2016 13:10 |

San Francisco merkezli Omada Health, Prevent adlı programın yeni bir versiyonunu yayınladı. Ek özellikler içeren bu versiyon, özellikle düşük gelirli ve sigorta sahibi olmayan insanlar için geliştirildi. Ayrıca programın klinik deneylerdeki verimi de ölçülmek isteniyor.

Prevent programı 16 hafta … Read More

Zihin Gücüyle Çalışan Mekanik Uzuv Teknolojisi

17 February 2016 17:29 |

Dünya çapında, hastaların yaşam şekillerini en çok etkileyen sorunlardan biri de uzuv kaybı. Bir kaza sonucu kaybedilen veya doğuştan var olmayan uzuvlar, kişilerin yürümesine veya eşyaları tutmasına, kısaca çevreyle fiziksel etkileşimlerine engel oluyor.

Bu sorunun aşılması için yüzyıllardır çeşitli malzemelerden … Read More

Walkadoo ile Artan Adımlar

16 February 2016 14:28 |

Healthways’e bağlı MeYou Health’in yaptığı açıklamaya göre, şirketin çalışanlarına yaptığı Walkadoo deneyi sonuç vermiş durumda. Fitlinxx Pebble aktivite takip cihazlarının da kullanıldığı araştırmaya göre, deneye tabi tutulan şirket çalışanları, diğer gruplara göre 907 adım daha fazla adım atmış.

MeYou Health’in dediklerine göre, … Read More