Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dexcom, Glikoz Ölçerler İçin Yaptığı Uygulamaları Geliştirdi

Dexcom, Glikoz Ölçerler İçin Yaptığı Uygulamaları Geliştirdi
Kubilay Han Uluerim

Apple Watch geçen sene çıktığı zaman, Dexcom firması G4 glikoz takip cihazı için bir Apple Watch uygulaması yapacağını söylemişti ve bunu başarmıştı. Kullanıcılar bileklerinden CGM verilerini takip edebilirken, bu verinin uzun bir yoldan geçerek kullanıcıya ulaşması gerekiyordu. İmplant, önce alıcıya sinyal yolluyor, bu veri oradan telefona oradan da saate gidiyordu ve bu cihazların birbirine yakın olması gerekiyordu.

Dexcom firması, yeni cihazı Dexcom G5 CGM için bir Apple Watch uygulaması yapacağını duyurdu. Dexcom G5, daha önce de yazdığımız gibi, geçtiğimiz sene Ağustos ayında FDA’den izin almıştı. Bu yeni cihaz, alıcı görevi görecek bir kutuya ihtiyaç duymasa da, bir iPhone’un yakınlarda olmasına ihtiyacı var. Apple Watch sahibi olmayan kullanıcılar için, firma tarafından açıklanan ve kullanıcının glikoz ölçerinden direk kullanıcıya veri yollayan Today View adlı bir içerik var. Today View, kullanıcının telefonu kilitli ve Dexcom uygulaması kapalı olsa bile çalışıyor. Bu sayede her an glikoz verilerini takip edebiliyor.

”Dexcom G5 arayüzü Apple Watch ve Today View ile birlikte, diyabet hastaları için daha kullanışlı ve gelişmiş teknolojiler üretmemizi sağlayacak.” diyor Dexcom CEO’su Kevin Sayer.

Submit a Comment