Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dünyanın İlk Giyilebilir EKG Monitörü: QardioCore

Dünyanın İlk Giyilebilir EKG Monitörü: QardioCore
Kubilay Han Uluerim

Dünyanın ilk giyilebilir EKG monitörü QardioCore, bu hafta itibariyle ön siparişe açıldı.

Sıradan EKG monitörlerindeki gibi bantlara ve kablolara gerek duymadan çalışan QardioCore, son teknoloji sensörler kullanılarak geliştirilmiş. 20 milyondan fazla veri toplayan cihaz, kullanıcının kalbiyle ilgili her türlü bilgiyi akıllı telefonlara yollabiliyor.

Birçok EKG monitörü fazla yer kaplar, ağırdır, doktorlara yöneliktir ve kalp performansı hakkında kısıtlı bilgi verir. QardioCore ise giyilebilir olduğu için her ortamda her zaman kullanılabiliyor ve kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Ek olarak dünyadaki ilk IP65 sertifikalı (yağmura dayanıklı) EKG monitörü olma özelliğini taşıyor. Basitçe göğsünüze kemer şeklinde taktığınız QardioCore; devamlı EKG, sıcaklık, faaliyet durumu, kalp ve solunum ritmiyle ilgili veriler toplayabiliyor. Bu veriler sonradan doktorlarla kolayca paylaşılabiliyor. Bu sayede atletlerin performans arttırmak için ellerine birçok bilgi geçiyor.

Qardio App uygulaması şimdilik sadece iPhone, iPad, iPod ve Apple Health platformlarında bulunuyor; QardioArmQardioBase ve QardioMD gibi diğer teknolojilerle birlikte çalışabiliyor.

Kaynak:

Submit a Comment