Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

işitme cihazı

Bu İşitme Cihazı, Hangi Sesi Duymak İstediğinizi Anlayabiliyor!

25 May 2019 15:46 |

İşitme sorunu yaşayan insanlar, işitme cihazı kullansalar bile kalabalık ortamlarda dinlemek istediği kişiyi duyamıyor. Bu duruma çözüm arayan Columbia Üniversitesi araştırmacıları, yapay zekâ destekli bir işitme cihazı geliştirdi. Bu cihaz; dinlenmek istenilen kişinin sesini, diğer sesleri bloke ederek duymasını sağlıyor.

Read More

Apple ve Cochlear Bir Araya Gelerek iPhone Uyumlu İşitme İmplantı Ürettiler

02 August 2017 16:25 |

Apple, işitme problemi olan insanlar için yeni bir atılım gerçekleştirdi. Teknoloji devi, işitme cihazı üreticisi Cochlear ile anlaşma gerçekleştirdi. İki şirket; işitme engellilerin, uyumlu Apple cihazlarında sesleri duyabilmelerini sağlayacak yeni bir implant üretmek için bir araya geldi.

Bu partnerlik sonucunda … Read More

Dünyada Bir İlk: Yalnızca İşitme Cihazı Kullananlar İçin Canlı Konser Düzenlenecek

24 July 2017 21:13 |

Rock grubu Styx, dünyada bir ilki gerçekleştirerek yalnızca işitme cihazı kullanan hayranları için özel bir konser düzenleyeceklerini açıkladı. İşitme cihazı markası Oticon ile ortaklaşa bir çalışmayla düzenlenecek olan konser, canlı performansın doğrudan internet bağlantılı işitme cihazına aktarılmasıyla gerçekleştirilecek.

Kullanıcıların birçok … Read More

Akıllı Cihazlara ve İnternete Bağlanabilen İlk İşitme Cihazı: Oticon Opn

04 January 2017 12:49 |

İşitme teknolojileri geliştiricisi Oticon, Las Vegas’ta yapılan CES 2017 fuarında Oticon Opn adlı yeni cihazını tanıtıyor.

Bu küçük ve konforlu işitme cihazı; kapı ziline, duman dedektörlerine ve diğer akıllı cihazlara bağlanabiliyor. Kullanıcı kişi bu sayede eve gelen ziyaretçiyi uzaktan duyabiliyor, olası yangınlardan sağ çıkma … Read More

Signia, İşitme Alanında Tele-Tıp Sistemi Kullanan İlk Firma Oldu

24 October 2016 13:01 |

Signia firması, işitme cihazı kullanan hastalar ve doktorların çift yönlü iletişimini sağlayan myHearing uygulamasıyla dijital sağlığın geleceğine şekil veriyor.

Firma bu vesileyle kullanıcıların işitme cihazlarına alışmasını sağlamak için tele-tıp sistemini kullanan ilk marka olarak tarihe geçti. Yetkililerin açıklamasına göre myHearing uygulaması Signia’nın … Read More

IQbuds ile İşitmek Sizin İçin Engel Olmasın

09 June 2016 14:36 |

İşitme teknolojileri şirketi Nuheara Ltd, IQbuds adlı işitme cihazının ön sipariş kampanyasında 1 milyon $ para topladığını açıkladı.

IQbuds, akıllı işitme cihazı, bluetooth kulaklık ve ses engelleyebilen kulaklıkların özelliklerini bir arada toplayan yeni bir teknoloji. Şirket, 3.5 milyon $ topladıktan sonra, Mart 2016 tarihinde  Australian Securities Exchange’de … Read More