Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dünyada Bir İlk: Yalnızca İşitme Cihazı Kullananlar İçin Canlı Konser Düzenlenecek

Dünyada Bir İlk: Yalnızca İşitme Cihazı Kullananlar İçin Canlı Konser Düzenlenecek
Derya Öztürk

Rock grubu Styx, dünyada bir ilki gerçekleştirerek yalnızca işitme cihazı kullanan hayranları için özel bir konser düzenleyeceklerini açıkladı. İşitme cihazı markası Oticon ile ortaklaşa bir çalışmayla düzenlenecek olan konser, canlı performansın doğrudan internet bağlantılı işitme cihazına aktarılmasıyla gerçekleştirilecek.

Kullanıcıların birçok cihazla bağlantı kurmalarına izin veren, internet bağlantılı ilk işitme cihazı Oticon’un Pazarlama Başkan Yardımcısı Sheena Oliver, “Styx canlı konseri bize; yalnızca Opn kullanıcılarına ulaşmakla kalmayıp, her yaştan insana sağlıklı duymanın önemini hatırlatmamız için heyecan verici bir yol sunuyor. Styx ile olan ortaklığımız sayesinde, Opn’in işitme kaybına sahip kişilere yaşamın her anına nasıl aktif olarak katılmalarını sağladığını gösteriyoruz” diyor. Oticon, konser dinleyicileri için işitme sağlığı ve işitme koruması hakkında bilgi vermek üzere Styx konser mekânlarıyla da çalışıyor olacak.

Grubun ülke çapında düzenlenen yaz turunun bir parçası olarak planlanan bu etkinlik, 22 Ağustos’ta ABD’de gerçekleştirilecek.

Kaynak:

DigitalHealthAge

Görsel:

949theRock

Submit a Comment