Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Signia, İşitme Alanında Tele-Tıp Sistemi Kullanan İlk Firma Oldu

Signia, İşitme Alanında Tele-Tıp Sistemi Kullanan İlk Firma Oldu
Kubilay Han Uluerim

Signia firması, işitme cihazı kullanan hastalar ve doktorların çift yönlü iletişimini sağlayan myHearing uygulamasıyla dijital sağlığın geleceğine şekil veriyor.

Firma bu vesileyle kullanıcıların işitme cihazlarına alışmasını sağlamak için tele-tıp sistemini kullanan ilk marka olarak tarihe geçti. Yetkililerin açıklamasına göre myHearing uygulaması Signia’nın TeleCare portalıyla birlikte çalışarak bilgi aktarımı yapabiliyor. Yani kullanıcılar anlık olarak doktorlarıyla etkileşime geçebiliyorlar.

Hastalar uygulamayı indirdikten sonra gittikleri ilk randevuda doktorlarının portalına bağlanıyor. Bu bağlantı sağlanınca uygulama içindeki birçok içerikle hastanın işitme cihazına alışması kolaylaştırılıyor. Örneğin hasta adım adım işitme modüllerini dinliyor ve performansına göre puan alıyor. Facebook Messenger tarzı bir aygıt sayesinde mesajlaşıp videolu görüşmeler yapabilen kişiler, doktorlardan gerekli danışmanlığı alarak yaşamlarını daha da kolaylaştırıyorlar. Ek olarak doktorlar bu portal üzerinden işitme cihazlarına ayar da yapabiliyor. Böylece muayenehane ziyareti yapılmadan uzaktan müdahale mümkün oluyor.

“Bu teknoloji, hastaların işitme cihazını aldığı ilk günden kontrol muayenesinin yapılacağı güne kadarki zaman boşluğunu doldurmaya yardım ediyor. Bu çok önemli bir dönem. Zira hastalar bu zaman aralığında cihazı kullanmaya devam edip etmeyeceklerine karar veriyorlar.”

– Signia CEO’su Scott Davis

myhearing

 

Kaynak:

 

Submit a Comment