Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Akıllı Cihazlara ve İnternete Bağlanabilen İlk İşitme Cihazı: Oticon Opn

Akıllı Cihazlara ve İnternete Bağlanabilen İlk İşitme Cihazı: Oticon Opn
Kubilay Han Uluerim

İşitme teknolojileri geliştiricisi Oticon, Las Vegas’ta yapılan CES 2017 fuarında Oticon Opn adlı yeni cihazını tanıtıyor.

Bu küçük ve konforlu işitme cihazı; kapı ziline, duman dedektörlerine ve diğer akıllı cihazlara bağlanabiliyor. Kullanıcı kişi bu sayede eve gelen ziyaretçiyi uzaktan duyabiliyor, olası yangınlardan sağ çıkma oranını arttırabiliyor. Oticon Opn’i muadillerinden ayıran en önemli unsurlardan biri de IFTTT üzerinden internete bağlanabilmesi. Ek olarak cihazın aşırı gürültülü ortamlara uyum sağlayarak kulağı koruyabilmesi de açıklanan özellikler arasında.

Oticon odyologları ve IoT uzmanları, gelen tüm ziyaretçilere cihazla ilgili kısa tanıtımlar yapacak. Akıllı kapı zilleri, televizyonlar, ışıklar ve güvenlik ekipmanları gibi elektronik eşyalarla senkronize çalışma özellikleri tek tek gösterilecek. Firmanın şimdiden “daha iyi bir dünya için teknoloji” ve “giyilebilir teknolojiler” kategorilerinde ödül aldığını göz ününde bulundurunca, piyasaya sürülecek cihazın ne kadar işlevsel olabileceğini hayal edebiliyoruz.

Oticon Opn, 8 Ocak’a kadar ziyaretçiler için gösterimde olacak.

 

Kaynak:

Submit a Comment