Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

IQbuds ile İşitmek Sizin İçin Engel Olmasın

IQbuds ile İşitmek Sizin İçin Engel Olmasın
Kubilay Han Uluerim

İşitme teknolojileri şirketi Nuheara Ltd, IQbuds adlı işitme cihazının ön sipariş kampanyasında 1 milyon $ para topladığını açıkladı.

IQbuds, akıllı işitme cihazı, bluetooth kulaklık ve ses engelleyebilen kulaklıkların özelliklerini bir arada toplayan yeni bir teknoloji. Şirket, 3.5 milyon $ topladıktan sonra, Mart 2016 tarihinde  Australian Securities Exchange’de (ASX) listelenmiş. Temel olarak işitme engelliler için geliştirilen IQbuds, şimdiden 80 ülkede 3632 set cihaz sipariş eden 3300 destekçiye sahip. Ayrıca, cihazı kullanmanız için engelli olmanız gerekmiyor. Zira cihaz daha iyi duymayı sağladığı için, daha iyi bir işitme deneyimi isteyen herkes tarafından kullanılabiliyor.

Nuheara’nın Ocak 2016 tarihinde geliştirdiği ilk işitme cihazının prototipi, şu anda yüzlerce kişi tarafından beta testinde deneniyor. Şirket, bu ayın başında aldığı başka bir kararla, herkes için cihazı piyasaya sürmek adına dünyanın en büyük ikinci elektronik şirketi Flextronics ile anlaşmış. Açıklananlara göre ilk ürünler Aralık 2016 tarihinde dağıtılacak.

Submit a Comment