Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kanada

Kanada Yapay Zekâ Yardımıyla İntihar Oranlarını Azaltmayı Planlıyor

03 January 2018 16:00 |

Kanada’da yetkililer, yapay zekâ yardımıyla sosyal medya hesaplarını tarayarak intihar davranışlarındaki artışları öngörmeye çalışacaklarını açıkladılar. Elde edilen bu bilgiler ışığında ihtiyaç duyulan bölgelere gerekli destek sağlanacak.

Kanada, ülkede yaşanan intihar olaylarının önüne geçebilmek için pilot bir program yürütmeye hazırlanıyor. Advanced Symbolics … Read More

Kanada İntihar Oranlarını Düşürmek İçin Dijital Çözümler Arıyor

22 August 2016 17:10 |

İntihar, depresyon ve stresi önleyen mobil uygulamalara bir yenisi eklendi. Akıl sağlığı konusunda 20 yıllık deneyime sahip Terrace Wellness Group tarafından geliştirilen Snapclarity uygulaması psikolojik desteğin hizmet olarak halka verilme şeklini değiştirmeyi umuyor.

Kanada merkezli Terrace Wellness Group, Snapclarity’i kullanarak ülkedeki intihar oranlarının … Read More

Kanada Dijital Sağlığa 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

25 July 2016 11:47 |

Kanada Federal Yenilik, Bilim ve Ekonomik Gelişme Bakanı Navdeep Bains; York University, Southlake Regional Health Centre ve University Health Network tarafından yürütülen bir program kapsamında kronik hastalıklarla mücadele amacıyla sağlık teknolojileri geliştirmek için 15 milyon dolar topladıklarını duyurdu.

FedDev Ontario’nun destek programlarından … Read More

Mobil Sağlık Uygulamaları Araştırması

11 June 2013 17:02 |

Uluslararası danışmanlık firması PwC, Kanada’da mobil sağlık uygulamalarına ilişkin bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmanın sonuçlarına göre; yaklaşık üç Kanadalıdan ikisinin, kendileri ya da yakınları için mobil sağlık uygulaması kullandıkları ortaya çıkmıştır.

Bu araştırmaya dayanarak, PwC sağlık partnerlerinden Will Falk: “Kanadalılar … Read More

Doktorlarımızın Dijital Dünyadaki Yeri [İnfografik]

26 November 2012 11:42 | 2

Saygın araştırma şirketlerinden Manhattan Research’ün, Türkiye’nin de bu yıl dahil edildiği, dijital doktor tablosu yayınlandı. İçerisinde Türkiye ile aynı dönemde araştırmaya dahil olan Avustralya’nın yanı sıra; Amerika, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İngiltere, Çin, Güney Kore, Hindistan, Japonya, Tayvan, Brezilya, Meksika, … Read More