Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kanada Dijital Sağlığa 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Kanada Dijital Sağlığa 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı
Kubilay Han Uluerim

Kanada Federal Yenilik, Bilim ve Ekonomik Gelişme Bakanı Navdeep Bains; York University, Southlake Regional Health Centre ve University Health Network tarafından yürütülen bir program kapsamında kronik hastalıklarla mücadele amacıyla sağlık teknolojileri geliştirmek için 15 milyon dolar topladıklarını duyurdu.

FedDev Ontario’nun destek programlarından Investing in Commercialization Partnerships ile fonlanan bu çalışma, hastane ve üniversite araştırmacılar ile sağlık sektörü çalışanlarını kronik hastalıkların düşük maliyetle tedavi edilmesi için birleştirecek.

N-YR-southlake_announcement-CS___Content

“Yenilik burada York Region’da gerçekleşiyor. Bu, yapılan muazzam işin bir yansımasıdır. Yeniliğin birçok alanda kritik önem taşıdığını biliyoruz. Yaşlanan nüfus ve değişen demografik nedeniyle sağlık bizim için önemli bir konu. Bu girişim bizim ortaklaşarak nasıl çalışabileceğimizi ortaya koyuyor.”

– Navdeep Bains

Kronik hastalıkların Kanada sağlık sistemine yılda 39 milyar dolar harcattığını söyleyen Bains, önümüzdeki yıllarda programın toplamda 130 yeni iş imkânı ve 72 ortaklık yaratacağını söylüyor; ek olarak 37 yeni teknolojinin geliştirileceğini belirtiyor. Elde edilen teknolojilerin ise kişiselleştirilmiş ve ucuz masraflı tedaviler için kullanılması amaçlanıyor.

Submit a Comment