Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kanada İntihar Oranlarını Düşürmek İçin Dijital Çözümler Arıyor

Kanada İntihar Oranlarını Düşürmek İçin Dijital Çözümler Arıyor
Kubilay Han Uluerim

İntihar, depresyon ve stresi önleyen mobil uygulamalara bir yenisi eklendi. Akıl sağlığı konusunda 20 yıllık deneyime sahip Terrace Wellness Group tarafından geliştirilen Snapclarity uygulaması psikolojik desteğin hizmet olarak halka verilme şeklini değiştirmeyi umuyor.

Kanada merkezli Terrace Wellness Group, Snapclarity’i kullanarak ülkedeki intihar oranlarının en yüksek olduğu bölgelerde 100 çocuğa yardım etmeyi amaçlıyor. Bu yüzden Indiegogo üzerinden bir kitle fonlama kampanyası yürüten firma son 5 gün içinde destekçilerden her türlü bağışı bekliyor.

Açıklananlara göre öncelikle Cross Lake’deki First Nation ve Ontario’daki Woodstock topluluklarına yardım edilecek. Zira bu iki bölgede de yakın zamanda intihar oranlarında oldukça artış gözlemlenmiş. Bu nedenle gençlik ve topluluk liderleri yetkililerden akıl sağlığı hizmetleri için destek istemişler. Bu sırada devreye lisanslı 30 danışmanı bulunan Terrace Wellness ekibi girmiş ve psikolojik yardım verme kararı almış.

Söylenilenlere göre uygulama 3 ay boyunca 100 genç tarafından test edilecek ve bu gençler istedikleri vakitte akıl sağlığı uzmanlarına erişip danışabilecekler. 3 ay sonunda kampanyadan da elde edilen gelirlerle Snapclarity resmi olarak sanal pazarda satışa sunulacak.

Submit a Comment