Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Uluslararası CES 2015 Mobil Sağlığın Büyümesini Sergiliyor

Uluslararası CES 2015 Mobil Sağlığın Büyümesini Sergiliyor
Alperen Sözen

Uluslararası CES (Tüketici Elektroniği Şovu) başladı. Bu sene şovda göreceğimiz en büyük trend, konferansın Digital Health Summit kısmı dışında da çok fazla sayıda karşılaşılan sağlık uygulamaları olacak.

Pek çok mobil sağlık cihazı üreticisinin, cihazlarını belli uygulamalarla uyumlu hale getirmeye çalıştığını ya da kendi cihazlarının uygulamalarını yazdıklarını biliyoruz. Bu durumda, konferansın fuar bölümünde Samsung’la sağlık uygulamalarını konuşabildiğimiz gibi sağlık sektörüne özelleşmiş üreticilerle de görüşebilmemiz mümkün olacak.

Burada görülen gelecek, mobil sağlık hizmetleri ve uygulamalarının ürünlerle birlikte, dijital teknolojinin ekosistemine çabucak dahil olduğudur.

Genel olarak mobil teknoloji uygulamalarının iki alanda gelişeceğinden bahsetmek mümkün. Bunlardan ilki giyilebilir teknoloji ürünleri. Bu ürünlerin son zamanlarda pazarda yakaladığı yükseliş, hızlanarak devam edecek gibi duruyor.

Robotikler ve teletıp bir diğer alan. CES’in son iki yıldır en popüler olan kısımlarından biri.  Robotik teknolojisini teletıpla birleştiren ürün denemeleri bu yıl konferansa damgasını vurabilir.

Submit a Comment