Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

organ nakli

Yeni Biyo-Mürekkep, 3D Baskı Organlar Üretmede Kullanılacak

15 September 2017 17:51 |

British Columbia Üniversitesi’nden bir ekip; 3D baskıyla üretilen, insan dokularında kullanılmak üzere yeni bir jel geliştirdi. İnsan hücreleri ile birlikte kullanıldığında, bu “biyo-mürekkep”, organ nakli listesinde bekleyen binlerce kişinin hayatını kurtarabilir.

Kanada’daki British Columbia Üniversitesi’nden (UBC) araştırmacılar, yenilenen doku ve … Read More

Yeni Bir Teknik Organ Naklinde Devrim Yaratabilir

17 August 2017 14:42 |

Araştırmacılar, buz kristallerinin büyümesini yavaşlatan bir sentetik antifriz geliştirdiklerini açıkladılar. Birçok endüstriye uygulanabilecek olan bu teknik, nakil işlemi sırasında organların daha uzun süre tutulmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Warwick Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı, insan organ nakli sürecini büyük ölçüde … Read More

Proteus Sindirilebilir Sensörleriyle Çocuk Hastaları Deneye Tabi Tutacak

23 August 2016 14:40 |

Proteus Digital Health sindirilebilir sensör teknolojisini çocuk hastalarda denemek için Dallas, Texas’ta bulunan Children’s Health ile ortaklaştığını duyurdu. 

Resmi açıklamaya göre, deneye katılan kişiler ameliyat sonrası sıkı bir ilaç kullanım sürecinden geçen organ nakli hastalarından oluşacak. Şu anda hastanede 15 hastanın Proteus platformunu kullandığını belirten yetkililer yakında … Read More

Donate Life, Sosyal Medyadan Organ Bağışına Destek Bekliyor

17 June 2016 15:35 |

Donate Life America ve UPMC, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray Organ Zirvesine katılarak, organ nakli bekleyen hasta ölümlerini azaltmak için geliştirdikleri çevrimiçi topluluğun tanıtımını yaptı.

Living Donor Transplant Facebook sayfası, organ bağışı yapmış, yapılmış ve yapılmasını bekleyen hastalar için sosyal bir ortam yaratmanın … Read More

ORGANizer ile Organ Nakli İşlemleri Hızlanacak

29 April 2016 16:18 |

ABD’de 120.000’den fazla hasta yaşamlarını kurtaracak bir organ bekliyor. Gilbert High School mezunu bir öğrenci ise bu listeyi kısaltmak için mobil uygulama yapmak için uğraşıyor.

Gilbert’tan 2011 yılında mezun olan University of Iowa öğrencisi Eric Pahl, sağlık bilişimi üzerine doktora yapan ve … Read More

Proteus’un Gelecek Projeleri Daha Sağlıklı Olmamıza Yardım Edecek

26 December 2014 16:58 |

Yutulabilir dijital ilaçların üretimini gerçekleştiren ve testlerine devam eden Proteus, gelecek vizyonuyla ilgili önemli projeleri olduğunu bildirdi.

Dijital ilaçlar henüz FDA onayı alamasa da, firma gelecek projelerinin alt yapılarını şimdiden hazırladı. Firmanın üzerinde araştırmalar yürüttüğü üç spesifik tedavi alanı; Kalp, … Read More