Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

sprey

Adherium Elektronik Astım Spreyini Dünyaya Yaymaya Kararlı

21 July 2016 14:56 |

Melbourne, Avustralya merkezli elektronik astım spreyi üreten Adherium, Fidelity ile yaptığı tahsisli hisse satışı sonrasında $5.9 milyon topladığını duyurdu. Anlaşma çatısı altında Fidelity’nin toplamda 16 milyon hisse satın alarak şirketin %10’una sahip olacağı belirtildi.

 

“Fidelity International dünyanın önde gelen yatırımcı kuruluşlarındandır. Bu yatırım Adherium’un uluslararası profilinin geliştiğini kanıtlamakta ve şirketimizin kendine … Read More

Astım ve KOAH Hastaları İçin Yeni Dijital Sprey: Digihaler

31 May 2016 11:08 |

Araştırma liderliğindeki küresel entegre ilaç şirketi Glenmark Pharmaceuticals Limited, Hindistan’ın astım ve akciğer hastaları için ilk dijital spreyini piyasaya sürdü. Digihaler adı verilen sprey, kullanımdan geriye kalan dozu belirten dijital sayaç ve ilacın azaldığını belirten uyarı göstergesiyle, astım ve KOAH hastalarının tedavileri boyunca ilaç kullanımına sadık kalmalarına yardım ediyor.

Read More

3M, Solunum Hastaları İçin Akıllı Sprey Geliştiriyor

22 April 2016 15:36 |

3M, KOAH hastaları arasındaki uyumu artırmak ve ilaç kullanımını daha kontrollü bir şekilde sağlamak için, yeni bir akıllı spreyi piyasaya sürüyor. 3M Intelligent Control Inhaler’ın üstünde, cihazın düzgün kullanıldığından emin olmak için, elektronik bir ekran bulunduruyor.

Her kullanıldığında kayıt alıyor ve bunu sadece çalıştırıldığında değil, hasta ilacı … Read More

Astım Hastalarına Yeni Çare: Aptar Pharma ve Propeller Health Ortaklığı

29 February 2016 12:45 |

İlaç teslimat sistemleri şirketi Aptar Pharma ile anlaşan Propeller Health, genel halk için satışa sunulacak ilk dijital astım spreyini üretmeye çalışıyor.

”Hastalar ve doktorlar, kullanması daha kolay ve astım hastalarının tedavisi için daha iyi tasarlanmış spreyleri hakediyorlar” diyor Propeller CEO’su David Van Sickle. Bir … Read More

Adherium ve MRINZ’den, Smartinhaler İçin Yeni Deneyler

29 February 2016 11:03 |

The Medical Research Institute of New Zealand (MRINZ), Yeni Zelanda merkezli Adherium astım spreylerini kullanarak, Novel START adında bir uluslararası klinik çalışma başlatacağını duyurdu.

Yeni Zelanda dışında diğer araştırma ülkelerini Birleşik Krallık, Avustralya ve İtalya oluşturuyor. Adherium’un Smartinhaler adlı astım cihazı, … Read More