Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Astım Hastalarına Yeni Çare: Aptar Pharma ve Propeller Health Ortaklığı

Astım Hastalarına Yeni Çare: Aptar Pharma ve Propeller Health Ortaklığı
Kubilay Han Uluerim

İlaç teslimat sistemleri şirketi Aptar Pharma ile anlaşan Propeller Health, genel halk için satışa sunulacak ilk dijital astım spreyini üretmeye çalışıyor.

”Hastalar ve doktorlar, kullanması daha kolay ve astım hastalarının tedavisi için daha iyi tasarlanmış spreyleri hakediyorlar” diyor Propeller CEO’su David Van Sickle. Bir yandan da Aptar Pharma ile olan ortaklıklarının, solunum yolları hastalıkları için üretilen teknolojilere yeni bir soluk getirdiğini söylüyor. Birlikte sahip oldukları deneyimle, milyonlarca astım ve koah hastasına yardım edebileceklerini de ekliyor. COO Chris Hogg’un da açıkladığına göre, bu sene içinde klinik deneylere başlanacak.

propeller1_0

Artık, doktorların reçeteyle yazdığı astım spreylerinin, Propeller platformuna bağlı olarak çalışacağı söyleniyor. Bu sayede, hastaların ilacı ne sıklıkta kullandığını ve ne kadar ilaçları kaldığını takip etmesi bir telefon uygulamasıyla mümkün kılınıyor. Sistem sürekli olarak uygulama, e-posta ve sms gibi yollarla kullanıcısına bildirim yollayarak, ilacın kullanılmasının unutulması gibi riskleri de engelleyecek. Şu anda pek çok şirketin benzer şekillerde dijital astım spreyleri projesinin olduğunu söylerken, deneylere başlayıp, FDA onayı alacak ilk teknolojinin kendilerinini olduğunu söylüyor Van Sickle.

 

Submit a Comment