Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Evde Hasta Bakanların %41’i Dijital Sağlık Cihazları Kullanıyor

Evde Hasta Bakanların %41’i Dijital Sağlık Cihazları Kullanıyor
Alperen Sözen

ABD’de evde hasta bakanların %41‘i dijital sağlık araçlarından en az birini kullanıyor. Bunların %8‘i ek olarak, tüm faaliyetlerinde koordinasyonu kolaylaştırabilmek için çevrim içi araçlardan da faydalanıyor.

Park Associates’in son raporu, ABD’de dijital sağlık araçları kullanımının gittikçe arttığını bildiriyor. Araştırma 2014 yılının ilk yarısını kapsıyor ve toplam 10.000 haneyle gerçekleştirilmiş olma özelliği, araştırmanın ciddiyetini ortaya koyuyor. Yapılan çoklu tüketici anketleri, tüketicilerin sağlıklı olma ve sağlık davranışlarını, dijital sağlık araçları kullanımına yönelik pazar tahminlerini ve tüketici etkileşimine yönelik iş stratejileriyle fitness uygulamalarının kullanımını ortaya çıkarıyor.

Amerikan hanelerinin %22‘sinde, hane geçimini sağlayanlardan en az biri evde hasta bakıyor ya da gelecekte bakabileceğini belirtiyor.

Evde hasta bakanların %44‘ünde bir panik butonu endişesi var. En büyük endişe, bakılan hastanın düşmesi ya da yardım alamayacak bir konumda uzun süre kalması. Bu nedenle içinde panik butonu bulunduran uygulamalar ve araçlar tercih ediliyor. Özellikle, acil durumlarda aile üyelerine anlık bildirimde bulunan araçlar yükselişte. Evde hasta bakanların %30‘u üzerinde panik butonu bulunan akıllı saatleri son derece çekici bulduklarını belirtiyorlar. Şu anda, evde hasta bakanların sadece %8‘i hastalarını takip etmek için bir akıllı saat kullanıyor.

2015 yılında pek çok firmanın dijital sağlık sektörüne yatırım yapacağı biliniyor. Bunlardan bazıları Bosch HealthcareGrandcareIndependa gibi büyük ölçekli medikal cihaz üreticileri. Bunların dışında giyilebilir teknolojinin de hız kesmeden dijital sağlıkla ilişkisini sürdüreceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Submit a Comment