Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

2015’de Sağlık Sektörünün Çözmesi Gereken 10 Durum

2015’de Sağlık Sektörünün Çözmesi Gereken 10 Durum
Berna Yaran

Sağlık hizmetlerinde tüketim sektörü değiştiriyor. Hastalar geçmişe göre daha dikkatli harcamalar yapıyor. PricewaterhouseCoopers’ Health Research Institute raporuna göre 2015 yılında karşılaşılacak sorunları bu değişim şekillendirecek. Örneğin;  PwC’nin yaptığı ankette, hastaların kişisel sağlık cihazlarına yatırım yapma eğiliminde oldukaları görülüyor. Kendi sağlığını kontrol etme mantığı gittikçe yayılıyor. Anketin sonuçlarından bir diğeri, hastaların hemşire ve asistan hekim hizmetini kabul etmesi.

PwC’nin oluşturduğu altta yer alan listede 2015’de karşılaşılması beklenen 10 sağlık problemi açıklamaları ile beraber  yer alıyor.

2015’de Karşılaşılması Beklenen 10 Sağlık Problemi

1) Sağlığını kendin ölç

Amerikan hekimler ve müşteriler kişisel sağlık aletlerindeki yüksek teknolojiyi benimsemeye hazırlar. Giyilebilir teknoloji, akıllı telefon bağlantılı cihazlar ve mobil uygulamalar giderek değerlenecek.

2) Tıbbi cihazların sağlık uygulamaları sıçrama yapacak

Hastaların evlerinde kullanabilecekleri, taşınabilir cihazların ve mobil sağlık uygulamalarının kullanımı artacak. Tanı koymak ve tedavi olmak kolaylaşırken güçlü güvenlik sistemlerine olan ihtiyaç artacak.

3) Gizlilik ve kolaylığı dengelemek

Hastaların bilgilerini toplayan ve analiz eden dijital sağlık cihazları ve servisleri mahremiyeti azaltarak kolaylığa zemin hazırlayacak.

6a0168e71ada4c970c019102bb2d7d970c

4) Yüksek ücretler ödeyen hastalar para tasarrufu için harekete geçecek

Yükselen sağlık hizmetleri fiyatları, hastaları teslimat ve yönetim sistemlerinde yeni fikirler düşünmeye itiyor. Hastalar, yaratıcı çözümler bulmak için düşünüyorlar.

5) Olumlu sonuçlar için fiyat belirlemek

Yüksek fiyatlı yeni ürünler ve özel ilaçlar 2015 pazarında ses getirecek.

6) Her şey herkese açık

Klinik deneme verilerinin, dünya hastaları sonuçlarının, ilaç şirketleri ve hekimler arasındaki finansal ilişkilerinin şeffaflığını sağlayan yeni girişimlerin amacı hasta bakımını arttırmak ve onlara yeni fırsatlar sunmak.

7) Yeni sigortalıyı tanıyalım

2015 yeni sigortalı portresi ile ABD sağlık sektörü için, iyi bakım yönetimi programlarını teşvik eden ve pazarlama stratejilerinin değiştiği bir yıl olacak.

8) Hekimlerin çoğalmasının hasta bakımında önemli rolü olacak

Asistanlar ve hemşireler hasta bakımı konusunda büyük bir yere sahiptir. Doktor “yardımcıları” çoğu hasta için en önemli husus haline geliyor. Bu doktorların görevleri olarak, hastaları dijital kayıtlar tutarak gözlemlemek ve risk bazlı ödeneklerini kayıt altında tutmak sayılabilir.

9) Milenyuma ait nesil için sağlığın ve refahın yeniden tanımlanması

Ekonomi sekteye uğradığında ve bir jenerasyon değiştiğinde, işverenler ve sigortacılar bir sonraki jenerasyonun sağlık hakları tüketicisi olarak onlara bağlı kalmaları için ve onları ellerinde tutabilmek için yeni yollar aramaya başlayabilirler.

10) Ortak kazanmak için

2015 yılında ortak girişimler, açık iş birliği platformları ve geleneksel olmayan ortaklıklar sağlık şirketlerini yeni rekabet stratejilerine doğru konfor bölgesinin dışına itecektir.

 

Submit a Comment