Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Facebook da Sağlık Sektörüne Giriyor

Facebook da Sağlık Sektörüne Giriyor
Çağla Akın

Facebook, kendi sağlık uygulaması üzerinde çalışmaya başladığını fakat, kullanıcılarının Apple’ın uygulamalarına benzer bir uygulama beklememeleri gerektiğini bildirdi.

Facebook; bu sağlık girişiminin bütün toplumu ilgilendireceğini söylüyor. Facebook’un kendi kullanıcılarından aldığı geri dönüşler, sağlık konuları ile ilgili bir girişimde bulunmasını hızlandırdı ve böylece uygulamanın temelleri atıldı.

Sağlık ve fitness, Facebook’daki en önemli konulardan ikisi. Örneğin, kanser hastaları ve kanseri atlatmış insanlar, hayatta kalma öykülerini ve hastalık süreçlerini Facebook’da paylaşıyorlar ve diğer insanlar da, bu hikayeleri okumayı, sağlıkla ilgili yeni bilgiler edinmeyi ve fikirlerini sunmayı seviyorlar.

moves_ios-100263199-medium

Fakat, sağlık uygulaması aynı zamanda birçok problem de teşkil ediyor. Örneğin; reklamcılara kullanıcı verilerinin satılması sağlık uygulamalarındaki en büyük sorunların başında geliyor ve Facebook, bu konudaki güvenilirliğini henüz tam anlamıyla ispatlamış değil.

Geçtiğimiz nisan ayında Facebook, Moves adlı bir sağlık ve fitness uygulaması satın almıştı. Bu uygulama da diğer sağlık uygulamaları gibi, kullanıcıların fitness günlüğünü tutuyor ve hareketlerini izliyor. Fakat Moves’un, Facebook’un gelecekteki sağlık uygulamalarıyla entegre olup olmayacağı hala belirsiz.

Submit a Comment