Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Uygulamalar Doktorlara Nasıl Yardımcı Olabilir

Uygulamalar Doktorlara Nasıl Yardımcı Olabilir
Fatma Selin Nazik

Fitness, kilo yönetim ve beslenme ve diyetetiğin popülaritesinin yükselişte olması Kanadalıların sağlıkları hakkında daha bilgili ve aktif olmalarına yardımcı olmaktadır.

Mobil ve tablet cihazlar sadece sağlığımızı takip edebileceğimiz yöntemleri değil aynı zamanda doktorların tedavi ve sağlık hizmetlerine yaklaşımlarını da değiştirmiştir. Bu cihazlar içinde doktorlar için tıbbi çalışmaları ve gelişmeleri bulabilmelerine, reçete ve bilgileri tekrar tekrar inceleyebilmelerine ve tıbbi hesaplamalar yapabilmelerine olanak sağlayan bir sürü uygulama vardır.

Keşfedilen özgün uygulamalardan biri olan The RoundsRoyal College’a bağlı hekimlerin  hasta bakımı ve durumları, araştırma ve muayenehane ipuçları gibi konularda birbirlerine yardımcı olabilecekleri Kanada’ya ait bir ağdır.

The Rounds doktorlara, meslektaşları ile iletişime geçmelerinde ve birbirleri ile çalışabilmelerinde yardımcı olabiliyor, öğrendikleri bilgilerden emin olmalarını sağlayabiliyor. Bu ağ karmaşık olgularda iş birliği yapılmasına ve ülke genelindeki diğer doktorlarla bilgi alışverişinin devamlılığına olanak sağlıyor. Örneğin Yeni İskoçya’da bir doktor British Columbia’sındaki bir doktor ile çeşitli tedavilerle ilgili deneyimlerini kolaylıkla paylaşabiliyor.

Böyle bir uygulama kesinlikle diğer tıbbi durumlarda da kullanılabilir. Örneğin mesleki terapistlerin müşterilerine yardımcı olabilmeleri için yenilikçi ve becerikli olmaları gereklidir. The Rounds gibi bir araç onların fikirlerini ve deneyimlerini paylaşmalarında yardımcı olabilir.

Sağlık çalışanları hastalarına ayırmaları gereken zamanları telefonlarıyla uğraşarak geçirmedikleri sürece, bu gibi uygulamalar, mükemmel iletişim araçları ve kaynakları olabilir.

Submit a Comment