Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

FasterCures Dijital Sağlık Sahasında Çalışacak Partnerlerini Arıyor

FasterCures Dijital Sağlık Sahasında Çalışacak Partnerlerini Arıyor
Çağla Akın

FasterCures, Milken Enstitüsü’ne bağlı bir konferans düzenleyerek daha fazla hasta katılımını teşvik eden, ilaç sektörünü geliştirmeye adanmış tedaviler için işbirliği kurabilecek, dijital sağlık sahası girişimcileri arıyor.

Grup, özellikle biyoteknoloji ve dijital sağlık arasındaki işbirliği fırsatlarını kullanabilecekleri etkili yollar bulmayı ve farklı klinik içi çalışmalarda bulunmayı hedefliyor.

Bu girişimciler, dijital ve mobil sağlık teknolojisini geliştirmek, biyomedikal araştırmalar bünyesinde hasta katılımını arttırmak ve belirli hasta gruplarında kendi ürünlerini pazarlamak isteyen aday girişimcilere ışık tutacaktır. Özellikle kronik durumlar, akut ve bulaşıcı hastalıklar, akıl hastalığı ve genetik ile ilgilenen sağlık firmalarının da ilgisini çekecektir.

Bu teknoloji için aradıkları özellikler:

  • Hastaların sonuç raporlarının tıbbi ürün geliştirmek için kullanılması;
  • Mobil/dijital sağlık teknolojilerinin klinik denemeleri arttırmak için tasarlanması;
  • Biyomedikal araştırma ve geliştirme sürecinde hasta getirebilecek özelliğe sahip olmasıdır.

Bu çevrimiçi başvuru dijital sağlık girişimcilerini teşvik ediyor. Son başvuru tarihi ise 30 Eylül. Aradıkları kriterleri sıralayacak olursak:

  • Kullanılacak hücre teknolojinin açıklaması ve ne yapacağı;
  • Adayın hedef hasta popülasyonu;
  • Bu teknolojinin mevcut hastalık manzarasını nasıl etkileyeceği;
  • Onların mevcut teknolojileriyle uyumu.

Çevrimiçi uygulamalar arasından seçilen girişimciler, 16-18 Kasım’da FasterCures’ Partnering For Cures konferansına davet edilecekler. Konferans, hastaların, hayırsever toplumların ve tüm sektörler genelinde 1.000’den fazla liderin bir araya geleceği yıllık toplantı niteliğinde olacak.

Submit a Comment