Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple’ın Fitness Uygulaması Zova Sağlık Teknolojisi İçin Gelişiyor

Apple’ın Fitness Uygulaması Zova Sağlık Teknolojisi İçin Gelişiyor
Çağla Akın

Apple’ın yeni sağlık uygulaması Zova popülerliğini kadın sağlığı odaklı sağlık ve fitness uygulaması olarak korumaya devam edeceğinin sinyallerini verdi.

iOS 8’in lansmanı ile birlikte tanıtılan Zova; Apple’ın Health App Store sayfasındaki 14 yeni sağlık uygulamasından biri olacak.

Zova ekibi, egzersiz ve yaşam tarzı profesyonelleri olarak adlandırdıkları bir grup ile daha iyi sonuçlar elde etmek için egzersiz bilimi adını verdikleri bir program oluşturdular.

Bu uygulama aynı zamanda diğer kaynaklarında farkında olacak. Yani kullanıcı uygulamayı açtığında o günün hava durumu, bulunduğu yer ve saatine göre egzersiz önerebilecek.

Ayrıca Zova’nın ritim ve müzik programı da çocukları egzersize teşvikte önemli bir rol alacağa benziyor.

Zova ekibi yaklaşık bir yıl önce  yatırımcı, sağlık ve fitness şirketi Jetts‘in kurucusu Brendon Levenson’ın  desteği ile tüketici spor pazarına girmeye karar verdi.

Zova’nın kurucusu Niall McCarthy ise  görüşünü: “ Sağlık ve fitness bozulmaya ve ihmale en meyilli iki şeydir, Apple ve Google da uygulamalar ve giyilebilir teknoloji ürünleri ile bunun önüne geçmeye çalışıyor.” diyerek belirtti.

Submit a Comment