Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

FDA’den Beklenen Sosyal Medya Rehberi

FDA’den Beklenen Sosyal Medya Rehberi
Can Aytı

Sosyal medya, sağlık tüketicileri ve hastalar tarafından sadece bilgi almak için kullanılan bir araç olmaktan çıkmış durumda. Artık insanlar hastalıklarından ve yaşadıkları sağlık ile ilgili gelişmelerden edindikleri bilgileri de Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mecralarında paylaşmaya başladılar.

Sosyal medyanın kullanıcılarına sağladığı hızlı paylaşım ve kısa sürede büyük kitlelere ulaşma imkânı sonunda FDA’nın dikkatini çekmiş olmalı ki bu amaçla bir sosyal medya rehberi hazırlamaya karar verdiler.

Sosyal Medya ve Sağlık 2

Sosyal medya kullanımı hakkında hazırlanılan bu rehberde, FDA tıbbi cihaz üreticilerine ve ilaç firmalarına Twitter’dan bloglara kadar nasıl faydalı ve riskli bilgi paylaşabilecekleri hakkında bilgi veriyor. Özellikle çevrimiçi platformlarda paylaşılan riskli ve faydalı bilgilerin bir denge içerisinde olmasını istiyor.

A.B.D.’li doktorlar, hemşireler, eczacılar ve sağlık danışmanları, Twitter kullanan sağlık uzmanlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturmakta. Londra merkezli araştırma ve danışmanlık şirketi olan Creation Healthcare’in yaptığı bir araştırmaya göre, Amerikalı sağlık profesyonelleri, dünya genelindeki 75.000 sosyal medya’yı sağlık “tweetleri”, araştırma, hastalıklar için ilaçlar ve tedaviler için kullanan sağlıkçıların %31’lik bir kısmını oluşturuyor.

Submit a Comment