Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobil Sağlık Kullanıcılarının %80’i Yeni Özellik Peşinde

Mobil Sağlık Kullanıcılarının %80’i Yeni Özellik Peşinde
Can Aytı

Mobil sağlık uygulamalarının dijital pazarda kendisini yüksek yerlere taşıma hızıyla aynı oranda, insanların uygulamalardan beklentileri de artıyor. Müşterilerine analitik çözümler sunan bir danışmanlık şirketi olan FICO’nun dünya genelinde yaptığı bir ankete göre, mobil sağlık uygulamaları kullanıcılarının %80’lik bir çoğunluğu akıllı telefonlarının sağlık personeli ile etkileşime geçebilme özelliğiyle ilgilendiklerini gösteriyor.

Ankette bulunan “sağlık personeli” tabiri ise gayet geniş. Bunun içerisinde devlete bağlı ve özel olan sigortacılar, hastaneler, eczaneler, ilaç şirketleri, üçüncü parti yöneticiler ve klinikler var.

barriers_to_mobile_health

FICO’nun ürün ve teknoloji yöneticisi Stuart Wells bir açıklamada, “Sağlık kuruluşlarının insanlarla iletişim yolu değişiyor, bireyler sağlıkları ile ilgili karar vermek için bilgi teknolojisini kullanmayı daha çok tercih etmeye başladı.” diyor ve ekliyor, “İnsanlar kişisel sağlıklarını yönetmelerini sağlayan ve sağlık hizmetleri satın alabildiği mobil uygulamalarla özel olarak ilgileniyor.”

Mobil sağlık cihazlarının ve uygulamalarının gelişmesinde en büyük rol oynayan etken ise, gizli tıbbi verilerini paylaşmak isteyen tüketicilerin artan sayısı. FICO, anket sonuçlarında bu konuya da yer vermiş. Buna göre anket katılımcılarının %56’sı sağlık kuruluşlarına güveniyorlar.

Submit a Comment