Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ferring İlaç’tan Çocuğunuza Mutlu Sabahlar

Ferring İlaç’tan Çocuğunuza Mutlu Sabahlar
Levent Sansever

Gece uykusu sırasında farkında olmadan idrar yapma 5 yaşından büyük çocuklarda görülürse endişelenilmelidir. Çocuğun bu konuda herhangi bir hastalığa sahip olduğunu söyleyebilmemiz için üst üste 3 ayda haftada en az 2 kere idrar kaçırmış olması gerekir. Tedavi konusunda mutlaka uzmanlara başvurulmalıdır. Ferring İlaç’ın Enürezis Nokturna yani gece yatak ıslatmayla mücadele konusundaki içerikleri bu aşamada işinize yarayabilir. Bunlardan bir tanesi www.geceyatakislatma.com bir diğeri ise bir Facebook sayfası olan “Mutlu Sabahlar”.

Geceyatakislatma.com sitesinde Enürezis Nokturna’yla ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Hastalığa tanı konması, tedavi süreciyle ilgili bilgiler, ilaçla ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Bunun dışında site üzerinden uzmanlara sorular sorup bunların cevaplarını alabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir tedavi süreci geçirebilir ve çocuğunuzun bu dönemi daha sorunsuz atlatmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca faydalı makaleler, videolar, yarışmalar ve çeşitli ipuçlarıyla da hastalığı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Ferring İlaç’ın bir diğer internet girişimi ise Mutlu Sabahlar isimli Facebook sayfası. Bu sayfada hastalıkla ilgili görsellere ve bilgilere ulaşabilirsiniz. Çeşitli hikâyeler, yarışmalar ve paylaşımlar sayesinde hem hastalık hakkında daha çok şey öğrenebilir hem de çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Tıpkı geceyatakislatma.com gibi Facebook sayfası üzerinden de ebeveynler sorular sorup tedavi için yönlendirilebiliyorlar. ”Çocuklarınızın güzel sabahlara uyanmaları için” sloganıyla yola çıkan Mutlu Sabahlar, sayfa açıldıktan sonraki 3 ay içinde 10,000’in üzerinde takipçi sayısına ulaştı.

 

Comments

  1. Şeyma Erdem

    Ferring pharmaceuticals(minirin net 120 mcg) ilacını 11 yaşındaki kızıma yazmıştı doktor. Her gün altına kaçırıyor. İleride bu ilacın çok ağır yan etkileri olduğu söyleniyor. Siz ne dersiniz?

Submit a Comment