Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İlaç Sektöründe Yeni Gelişen Amgen ve Patheon Ortaklığı

İlaç Sektöründe Yeni Gelişen Amgen ve Patheon Ortaklığı
Kubilay Han Uluerim

İlaç sektörünün büyük isimlerinden Patheon, Thousand Oaks CA merkezli biyoteknoloji şirketi Amgen ile üretim anlaşması imzaladı.

Büyüyen talepler üzerine hizmet için, esnek üretim çözümleri için üretme amacıyla Patheon ile anlaşılmış. ”Farklı ülkelere yayıldığımız ve yeni ürünler çıkardığımız sürece, talepleri karşılamak için gerekli kapasiteye sahip olmamız çok önemli. Üretim Amgen için temel bir rekabet avantajı. Biz bu avantajı koruyarak her hastaya her zaman ilaç hizmeti vermeye devam etmek istiyoruz. Bu yüzden Patheon ile yaptığımız anlaşma, üretim ağımızı ve esnekliğimizi arttırarak, tedarik sistemimizi güçlendirecek” diyor Amgen Küresel Tedarik Zinciri Sorumlusu Rayne Waller.

”Üret veya satın al” düşüncesinden ayrılarak, müşterilere ne kadar önem verdiklerini belirtiyor Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı Michael Lehhman. Dünya çapında 8700 personele sahip Patheon, her an her yerde müşterileri için, ilaç üretimi ve dağıtımı hizmeti veriyor. Amgen ile anlaşmalarından sonra, üretecekleri yeni çözümlerle, sürekli değişen biyoteknoloji ve ilaç sektöründe Patheon’un daha da büyümesi ise göz ardı edilemeyecek bir gerçek.

Submit a Comment