Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Fitbit, Giyilebilir Sağlık Teknolojileri Pazarının Lideri Olmaya Devam Ediyor

Fitbit, Giyilebilir Sağlık Teknolojileri Pazarının Lideri Olmaya Devam Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Aktivite takip cihazları konusunda lider firmalardan olan Fitbit, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamayla, yeni çıkardığı Fitbit Blaze ve Fitbit Alta cihazlarının, piyasaya girdikleri ilk ay içinde her birinin 2 milyon sattığını belirtti. Ek olarak, bu zaman diliminde, şirketin belirttiğine göre Blaze modeli Amazon’da akıllı saat kategorisinde en çok satan cihaz olmuş.

“Fitbit’te çalışırken, müşterilerimizin seveceği ve sürekli kullanacağı, onları motive eden ve sağlıkla ilgili hedeflerini gerçekleştirmelerini sağlayan cihazlar geliştiriyoruz. Blaze ve Alta için aldığımız olumlu cevap, bizim talepleri karşılamamızdaki yenilikçi, güçlü ve eskiden beri süregelen yeteneğimizi devam ettirdiğimizin göstergesidir. Bu da bizi giyilebilir teknolojiler alanında lider yapıyor.” Fitbit’ten Woody Scal.

Fitbit, Apple Watch’un tüm çabalarına rağmen, Canalys’in raporuna göre giyilebilir cihazlar pazarında lider konumda. Bunun ötesinde, pek çok rapora göre Fitbit, Apple Watch hakkında yaratılan heyecanın üzerinden gelmiş durumda ve Apple Watch’dan çok daha fazla satıyor. Örnek olarak: ON World ve Slice Intelligence raporlarına göre, Apple Watch satışları Fitbit’i etkilemiyor bile. IDC’nin raporuna göreyse de Apple Watch, Fitbit’in arkasından geliyor.

Telegraph’a verdiği röportajda ise Fitbit CEO’su James Park, Apple Watch’u bir rekabet olarak görmediğini belirtmişti.

Submit a Comment