Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pebble Happiness App ile Mutluluğunuzu Koruyun

Pebble Happiness App ile Mutluluğunuzu Koruyun
Kubilay Han Uluerim

Pebble, kullanıcılara alışkanlıkların ve günlük sıradan olayların ruh halini, enerjiyi ve sağlığı nasıl etkilediğini öğreten Happiness App adlı uygulamasını piyasaya sürdü. Açıklamaya göre, Pebble uygulamayı geliştirirken Stanford Üniversitesi ile ortaklaşarak çalışmış.

Happiness App, kullanıcılarını her saat uyarıyor (uyanma sürecinde) ve onlara enerji seviyesi ile ruh halini soruyor. Aynı zamanda yiyecek ve içecek tüketimi, egzersiz, meditasyon, sosyalleşme ve işle ilgili detaylı sorgulamalar yapıyor. Haftasonuna doğru kullanıcılara uygulamanın bulgularıyla ilgili bir rapor gönderiliyor. Bu sayede kişilerin psikoljik durumu hakkında detaylı bilgi elde edilip gerekli müdahaleler yapılabiliyor.

Pebble aynı zamanda 2 fitness takip algoritmasını da ücretsiz olarak halka sunduğunu duyurdu. Bu algoritmalardan biri hareket algılayıcı diğeri ise adımsayar için kullanılıyor. Fitbit gibi rakip firmalar algoritmalarını yayınlamasalar da, Pebble yaptığı bu hareketle bağımsız geliştiricileri teşvik etmeyi düşünüyor.

Submit a Comment