Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Fujifilm VisualSonics’in Cihazı Vevo MD, FDA’den İzin Almayı Başardı

Fujifilm VisualSonics’in Cihazı Vevo MD, FDA’den İzin Almayı Başardı
Kubilay Han Uluerim

Ultra yüksek frekans ultrason görüntüleme sistemleri ve Fujifilm Sonosite’ın yan kuruluşu Fujifilm VisualSonics, yeni klinik ultrason sistemi Vevo MD için FDA 510(k) iznini aldı.

Son 10 yıldaki klinik öncesi araştırmalar elde ettiği pek çok başarıdan sonra, Vevo MD, Fujifilm VisualSonics’in klinik pazardaki ilk riskli atılımı.

Fujifilm SonoSite CEO’su Masayuki Higuchi “Bu izin, Fujifilm Visualsonics için büyük bir başarıyı daha temsil ediyor. Bu güçlü ve yenilikçi teknoloji, ABD tıbbi görüntüleme topluluğuna ve hastalara, emsali görülmemiş görüntü çözünürlüğü özeliği sunuyor.” diyor.

MD pic 22 Apr 2

İlk önce Avrupa’da tanıtımı yapılan Vevo MD, var olan bütün ultrason sistemlerinden daha yüksek frekansta çalıştığı için, eşi benzeri bulunmayan bir yenilik olduğu belirtiliyor. 30 mikrometreye kadar görüntü çözünürlüğü sağlayan Vevo MD sistemi, Fujifilm VisualSonics UHF serisi transformatörler ile uyumlu çalışıyor. Bu patentli transformatör teknolojisi, 70 MHz frekans aralığında çalışabiliyor, yani geleneksel ultrason sistemlerine kıyasla oldukça yüksek bir çözünürlüğe sahip.

The Vevo MD, neonatoloji, vasküler, muskuloskeletal, dermatoloji ve vücudun ilk 3 cm’si içindeki ufak parçalarla ilgili alanlarda klinik kullanım bulacak.

.

Submit a Comment