Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Giyilebilir Teknoloji Pazarında Intel’den Güzel Hareketler

Giyilebilir Teknoloji Pazarında Intel’den Güzel Hareketler
Alperen Sözen

Mobilde bir numara olma şansını kaçıran teknoloji devi Intel, giyilebilir teknolojiyle gelen akımı boş geçmek istemiyor. Bu bağlamda çalışmalara başlayan firma, kullanıcıların yüzünü güldürebilecek projelerini duyurmaya başladı. Performans konusunda bugüne kadar son derece iyi işlemcileri piyasaya süren firmadan, giyilebilir teknolojide beklentilerin yüksek olacağını söylemek yanlış olmaz.

Intel’in bu yeni yolda izleyeceği strateji daha önceleri duyurmuş olduğu Internet of Things (Nesnelerin İnterneti). Intel sadece giyilebilir teknoloji ürünleri için parça üretmekle yetinmeyecek; ayrıca kendi cihazlarını da üretmeyi planlayan firma, bu cihazları satabilecek moda ve teknoloji perakendecileriyle de anlaşma yoluna gitmeyi planlıyor.

Intel firmasının giyilebilir teknoloji pazarına bakışı

Cihazlardan gelen verilerin Nesnelerin İnterneti’ne direk gönderilmesi, verilerin burada anlamlandırıldıktan sonra kullanıcıya ne kadar egzersiz yapması ya da uyuması gerektiğini bildirebilecek mesajların gönderilmesi planlanıyor.

Intel 2020 yılına kadar pazarda 50’den fazla akıllı cihazlarının bulunmasını planlıyor. Tüketici odaklı pazarlar dışında, sağlık sektörü ve dijital sağlık pazarına da girmeyi hedefleyen firma, kullanımı kolay ve yüksek performanslı cihazlarla markalarını özdeşleştirme çabası içinde olacağını belirtti.

 

Submit a Comment