Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Giyilebilir Teknoloji Pazarını Değiştirecek Akıllı Yüzük: BioRing

Giyilebilir Teknoloji Pazarını Değiştirecek Akıllı Yüzük: BioRing
Kubilay Han Uluerim

Kalori alımından ve yakımından tutun hayati verilerinizin tümünü parmağınızın çapı kadar bir cihazla takip edebileceğinizi düşünün. Şu anda Indiegogo üzerinden yürütülen bir kampanya tam olarak bunu amaçlıyor.

Fitbit gibi bileğe takılan cihazların hüküm sürdüğü giyilebilir teknoloji pazarında BioRing dikkatleri kendi üzerine toplamaya çalışıyor. Birçok ufak sensöre sahip bu yüzük kalori yakımı ve yağ alımı, kalp ritmi, stres, su ve uyku seviyelerini takip edebiliyor. “Parmağınızdaki kişisel antrenör” sloganıyla tanıtılan yüzüğün bir haftalık verileri depolayacak kadar hafızası ve bunları aktarabildiği bir akıllı telefon uygulaması bulunuyor.

BioRing’in Indiegogo üzerinden yürüttüğü kitle fonlama kampanyası şimdiye kadar yarım milyon dolar para toplayarak belirlediği hedefi çoktan aşmış durumda. Eğer her şey yolunda giderse Kasım ayında destekçilere ilk ürünlerin dağıtılacağı belirtiliyor. BioRing’in Jawbone ve Fitbit gibi cihazlardan en büyük farkı ise yakılan kalori yanında alınan kaloriyi de takip edebilmesi. Zira bu özellik sayesinde kilo vermek isteyen kişilerin bu işi çok daha kolay başaracağı söyleniyor. Ek olarak vücudunuzdaki su miktarını tespit edebilen cihaz gerekli uyarılarda bulunarak halsizlik ve baygınlık gibi hadiseleri engelliyor, cilt kuruluğuna son veriyor.

BioRing hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler Indiegogo sayfasını ziyaret edebilir veya resmi YouTube kanalından tanıtım videosunu izleyebilirler.

Submit a Comment