Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Gluten Alerjinizi Nima ile Kontrol Altına Alın

Gluten Alerjinizi Nima ile Kontrol Altına Alın
Kubilay Han Uluerim

Akıllı telefon kullanarak alerjen testi yapan 6SensorLabs, Foundry Group’un yönettiği ve Upfront Ventures, SoftTech VC, SK Ventures, Lemnos Labs ve Nest’in kurucusu Matt Rogers’ın katıldığı fonlama kampanyasında 9.2 milyon $ topladı. Bu sayede, bugüne kadar elde edilen fon miktarı 14 milyon $’a ulaştı. Şirket aynı zamanda adını Nima olarak değiştirdiğini açıkladı.

“Yaptığımız bu fonlama kampanyası sayesinde, yemekleri proteinler için de test edebilecek yeni cihazlar üretebileceğiz.” diyor Nima CEO’su Shireen Yates.

how-nima-works

Nima’nın ilk ürünü Ekim 2015’te ön siparişe açılmış bir gluten sensörü. Cihazın çalışma prensibine göre, yediğiniz yemeğin ufak bir parçasını Nima’nın kapsülüne koyuyorsunuz. Cihaza yerleştirdiğiniz kapsüldeki yiyecekte milyonda 20 parça gluten varsa üzgün yüz, 20 parçadan az gluten varsa gülümseyen yüz sinyali vererek sizi uyarıyor. Ek olarak, Bluetooth ile bu verileri akıllı telefon uygulamasına yollayabiliyor. Başlangıç kitini aldığınızda elinize geçecekler: Nima cihazı, 3 kapsül, 1 mikro USB kablosu ve taşıma kılıfından ibaretç

Yates’in belirttiğine göre, Nima, elde ettiği parayla süt ürünleri ve fıstık için 2017 yılında yemek sensörleri üretecek. Şimdilik beta aşamasında olan gluten sensörünün ise sene sonunda çıkacağı belirtiliyor.

Submit a Comment