Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobil Sağlık Uygulamalarınız Android Wear 2.0 ile Artık Senkronize Çalışıyor

Mobil Sağlık Uygulamalarınız Android Wear 2.0 ile Artık Senkronize Çalışıyor
Kubilay Han Uluerim

Google, 18-20 Mayıs tarihleri arasından yaptığı Google IO organizasyonunda Android Wear 2.0’ı ve ek olarak iki yeni güncellemesini tanıttı: Otomatik aktivite takibi ve Google Fit veri değişim API (uygulama programlama arabirimi)

“Saatinizin en önemli rolünün sevdikleriniz ve sağlığınızla bağlantıda kalmak olduğunu biliyoruz.” diyen Google Mühendislik Yardımcı Başkanı David Singleton, şirketin Android Wear’ın fitness deneyimini artırdığını belirtiyor ve otomatik aktivite tanımlama sistemi eklendiğini söylüyor.

Fitbit de yaptığı duyuruda, kendi uygulamasına Google telefonlar için benzer bir içerik ekleyeceğini açıkladı. Google’ın Nexus 5X ve Nexus 6P modelleri için olan bu güncelleme, Android Sensor Hub kullanarak otomatik hareket takibi yapıyor ve az enerji tüketiyor.

Singleton’ın açıkladığı bir diğer bilgiye göre, kullanıcıların uygulamaları Google Fit API kullanarak veri transferi yapabiliyor. Yani, alınan kaloriyi hesaplayan bir beslenme uygulaması ile koştukça yakılan kaloriyi hesaplayan bir uygulama senkronize olabiliyor.

Submit a Comment