Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google Life Sciences Artık “Verily” Olarak Anılacak!

Google Life Sciences Artık “Verily” Olarak Anılacak!
Nihal Yormaz

Google Alphabet’in bünyesinde bağımsız bir şirket olarak çalışmalarını yürüten Google Life Sciences geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yaptığı bir açıklamayla adını “Verily” olarak değiştirdiğini ilan etti. Google Life Sicences gibi Verily de bağımsız bir şirket. Verily, çalışmalarına Johnson & Johnson iş birliği ile hız verme konusunda da hiç gecikmemiş bir şirket ve yapılan bu yeni iş birliği ile de artık “Verb Surgical” ismini sık sık duymaya başlayacağımız da kesin.

Verb Surgical, doktorlara ameliyathanede yardımcı olacak robotlar ve cerrahi platformlar geliştirmek için çalışacak bir şirket. Şirketin yürüttüğü projelere ilişkin bilinenler ise şimdilik yalnızca bundan ibaret. Ancak Johnson&Johnson Tıbbi Cihazlar Birimi Küresel Başkanı Gary Pruden, ekibin şimdiden robotik platformlarda önemli aşamalar kaydettiğini vurguluyor.

Verily CEO’su Andrew Conrad ise yaptığı bir açıklamada Johnson & Johnson’ın iş ortaklığı yaptıkları ilk şirket olduğunu dile getiriyor. Verily’nin iş birliği yaptığı diğer gruplar ise ecza, biyoteknoloji, tıbbi cihaz ve tanı şirketleri, hasta hakları grupları ve akademik çevreler. Johnson & Johnson’ın tıbbi cihaz şirketi Ethicon ise Verb Surgical’a fikri mülkiyet bakımından katkıda bulunan bir başka isim.

Submit a Comment