Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hint Sağlığının Geleceğini Şekillendiren Teknoloji Eğilimleri

Hint  Sağlığının Geleceğini  Şekillendiren Teknoloji  Eğilimleri
Berna Yaran

Teknoloji sağlık alanında hemen hemen her şeyi yapılabilir hale getirdi. Üretilen birçok cihaz, kullanıcılara sağlıklı ve verimli bir hayat sürebilmeleri için yardımcı oluyor. Ayrıca düzenlenmiş bilgilerin akışının doktorlardan tanı klinik teknisyenleri, eczacılar ve sağlık sigortası fatura uzmanlarına doğru ilerlemesinde de bu cihazlar kullanılıyor. İşte Hindistan tıp geleceğini şekillendiren teknoloji eğilimleri:

images (1)
1.BYOD’nin Yayılması

Kendi Cihazını Getir olarak bilinen BYOD (Bring Your Own Device) sağlık sektöründe popülaritesini arttırıyor. Çalışma alanında bilişim teknolojisinin ve BYOD akımının, mobil cihaz entegrasyonunda sağlık sektörü için oldukça faydalı olduğu kanıtlandı. Hasta verilerine, fatura bilgilerine, klinik deneme verilerine ve çalışan bilgilerine erişmek için tedarikçiye imkan sağlıyor. Sağlık hizmetlerinde öncelikli BYOD zorluklarına yardımcı olmak için, bilgi yönetimi risk içerdiğinden, sağlık sektörü tüm güvenlik programlarının uzun dönemde güvenlik stratejilerine olanak sağlaması gerektiğini göz önünde bulundurmalı.

 

imagesvbnm

2.Büyük Veri

Büyük veri son zamanlarda sağlık hizmetlerinin tamamlayıcısı haline geldi. Bu terim, gidişata ve örneklere geniş bakış açısı sağlamak için analitik olarak yorumlanabilen birçok bilgiyi ifade ediyor. Düzenlemeler, tutulan kayıt ve bilgilerin toplanması daha sonra analitik olarak yorumlanması ile oluşturulan büyük veriyi etkiler. Bu uygulama devletin tüm sağlık kayıtlarına sahi; çünkü amacı risk altındaki hastaları belirleyerek erken teşhisi sağlamak ve hastaları uyarmak.

Tıp dünyasındaki bu teknolojik gelişmelerle birlikte, Hindistan’da birçok hastalığın teşhisi ve tedavisi çok daha kolay. Kişiye özel tedavi olanakları artıyor ve hata riski azalıyor. Bu nedenlerden dolayı iki teknoloji eğilimi de yaşam kalitesini arttırma açısından oldukça önemli.

 

 

Submit a Comment