Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hamileler İçin AirStrip’ten Harika Bir Uygulama

Hamileler İçin AirStrip’ten Harika Bir Uygulama
Nihal Yormaz

Apple bir süre önce sonlandırdığı lansmanında birçok yeni ürününü tanıtmıştı. Bu ürünlerin arasında, Apple Watch kullanıcılarını son derece yakından ilgilendiren watchOS işletim sisteminin 2. sürümü de yer alıyordu.

Apple, lansmanda Airstrip adlı bir uygulamasını da tanıtmıştı. Uygulama, hastaların ve doktorlarının arasındaki iletişimi daha iyi hale getirmeyi amaçlayan özel bir tasarıma sahip. Airstrip ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Airstrip uygulaması altında çalışacak Sense4Baby uygulamasından bahsetmek istiyoruz. Sense4Baby uygulaması ile hamile bayanlar, artık anne karnında olan bebeklerinin kalp atışlarını takip edebiliyorlar. Üstelik bu verileri doktorlarıyla paylaşabilmeleri de mümkün. Bu uygulama sayesinde doktor ile hastalar arasında iletişim sağlanıyor ve kullanıcılar isterse bebeklerinin kalp atışlarını akıllı saat aracılığıyla da takip edebiliyorlar.

Airstrip CEO’su Alan Portel’a göre, ABD’deki gebeliklerin yüzde 20’si yüksek riskli gebelikler. Yüksek riskli gebeler, diğer annelere göre doktora daha çok gitmek ya da yatak istirahati yapmak zorunda. Sense4Baby ile anneler evde kalarak doktorlarıyla iletişime geçebiliyor ve kendi kontrollerini ellerinde tutma potansiyeline sahip olabiliyorlar. Bu da son derece büyük bir yenilik. Bize de duyurması düşüyor.

Makaleyi sesli dinleyin

 

Submit a Comment