Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hastalar ve Yakınları için Sıra Dışı Bir Uygulama: Fit4KidsCare

Hastalar ve Yakınları için Sıra Dışı Bir Uygulama: Fit4KidsCare
Seçil Uygungil

Miami Çocuk Hastanesi’nin Başkan Yardımcısı ve Bilişim Kurulu Başkanı Edward Martinez gittiği yerel müzeden ilginç bir fikirle geri döndü. Müzedeki esinlendiği bir GPS uygulaması hastalara hastane içinde yerlerini bulmalarına yardımcı olabilirdi. Bunun üzerine müzedekine benzer bir GPS uygulaması olan Fit4KidsCare Miami Çocuk Hastanesi’nde test edilmeye başlandı.

Fit4KidsCare, birçok açıdan hastalara ve yakınlarına rahat hissedebilmeleri için yardımcı olacak. Mekan içi GPS sistemi hastalara ve yakınlarına ulaşmak istedikleri yer hakkında doğrultuları veriyor. Bunun yanı sıra uygulamada bulunan yemek servisi özelliğiyle hasta yakınları telefonları aracılığıyla ödemesini yaptığı yemekleri hastalarına yollayabiliyor. Hastaların taburcu olduktan sonra da doktorlarının tavsiyelerini ve verdikleri tedavi rejimlerini daha iyi anlayıp uygulayabilmeleri içinse yeni bir seçeneğin uygulamaya eklenmesi düşünülüyor.

Uygulama başarılı olmuşa benziyor çünkü Martinez uygulamadan sonra danışma masasına daha az yer sorulmasının uygulamanın olumlu bir sonucu olduğunu belirtiyor. Martinez ve takımı, özellikle obez ve diğer hasta çocuklar için ileride çocuklara özel geliştirilen video oyunlarını uygulamaya eklemeyi planlıyor. Bu şekilde çocuklar takip etmesi gereken egzersizleri ve rejimleri geliştirilecek oyunlar aracılığıyla daha iyi uygulayabilecek.

Submit a Comment