Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kanserli Çocuklar İçin Süper Kahramanlar

Kanserli Çocuklar İçin Süper Kahramanlar
Buğrahan Ceylan

Brezilya’da kanser hastalığına yakalanan çocukların hastalıklarıyla savaşmaları için “süper kahramanların” desteğine başvuruluyor.

Sao Paulo’da bulunan Kanser Merkezi, kanserli çocuklara yardım edebilmek için Batman, Superman, Wonder Woman gibi süper kahraman karakterlerini kullanmaya başladı. Kanserli çocuklara, psikolojik destek hazırlayabilmek ve süper kahramanları örnek göstererek tedavi sürecinde “cesaretli” olabilmeleri için etkili bir yol bulan Sao Paulo Kanser Merkezi, bu yöntemle kanser tedavisi sürecini çocuklar için kolaylaştırmayı hedefliyor.

Reklam ajansı JWT ile birlikte çalışan Kanser Merkezi, kanserli çocukların tedavi gördüğü merkezi, süper kahramanların çizimleri ve oyunlarıyla dekore edilmiş bir oda haline getirdi. Hatta tedavi amaçlı alınan ilaçlar için özel bir tasarım uygulayan reklam ajansı, bu sayede çocukların tedaviye daha olumlu yaklaşmalarını ve istekli olmalarınıda sağlamayı amaçlamaktadır.

Çocukların kanser tedavisi sırasında daha istekli ve cesaretli olmaları için ayrıca bir video oyunu da tasarlayan ekip, kısa sürede uyguladıkları bu yeni ve yaratıcı fikirle dünyada da seslerini duyurmayı başardılar.

Ülkemizde de benzer bir uygulama Hayata Renk Ver ile yapılmıştı. Bu uygulama sırasında Erdil Yaşaroğlu, hasta çocukları neşelendirmek amacıyla maske tasarımları yapmıştı.

Submit a Comment