Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

HealthTap Yeni Yatırımlarla Daha İyi Hizmet Verecek

Buğrahan Ceylan

Hastaları doktorlar ile aynı platformda buluşturmayı hedefleyen mobil sağlık platformu HealthTap, 24 milyon dolar değerinde yeni bir yatırım yaptı. HealthTap, Khosla Ventures ve daha önceki yatırımcıları olan Mayfield Fund ve Mohr Davidow Venture’ın ortak bir çalışmasıdır. Yapılan yeni yatırım sayesinde HealthTap yöneticileri , yalnızca ekip olarak büyümeyi değil, aynı zamanda kullanıcılarına web ve mobil bazlı sundukları hizmetlerde de gelişime fırsat sağlanacağını bildirdi.

HealthTap ile, kullanıcılar ister web sitesi aracılığıyla olsun ister iOS ve Android tabanlı mobil cihazları ile sisteme dahil olarak konu açabilme, soru sorabilme ya da bilgi almak istedikleri doktorun ismini araştırarak fikir sahibi olabilmektedirler. Şu ana kadar HealthTap üzerinde 1.2 milyon doktor, 750 milyona yakın soruyu cevaplandırmış bulunmaktadır. Kullanıcılar sistemde hangi doktorun ne kadar popüler olduğunu görüp, verilen cevaplardan ne kadar memnun kalındığını görebilme imkanına da sahipler. Soru sormak için, uygulama içinde doktor araması yapabildiğiniz HealthTap şu an için ne yazık ki Türkçe dil desteğini barındırmamaktadır.

HealthTap’in şu an ki CEO’su ve aynı zamanda kurucusu olan Ron Gutman, aldıkları bu yeni yatırım ile sunacakları daha iyi hizmetin, sağlık alanında yeni bir bakış açısı getireceğini söyledi.

HealthTap uygulamasını indirerek kayıt olan kullanıcılar, aradıkları neredeyse tüm bilgileri mobil olarak alabildikleri gibi, uygulamayı aktif olarak kullanan doktorlar da hem gerçek dünyada hem de sosyal medyada yüksek bir popüleriteye sahip olabilme fırsatını yakalamaktadır.

Bu gelişme ile birlikte HealthTap’in toplam aldığı yatırım 38 milyon dolara denk  gelmektedir.

 

Submit a Comment