Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

“Melon” Sayesinde Dikkat Dağınıklığına Son

“Melon” Sayesinde Dikkat Dağınıklığına Son
Buğrahan Ceylan

Günümüz modern insanının en büyük problemlerinden biri de dikkat dağınıklığı. Üstelik özellikle büyük şehrin karmaşasında yaşıyorsanız, dikkatinizi neyin dağıttığını çoğu zaman anlayamayabiliyorsunuz bile.


“The Melon” isimli yüksek teknolojili bir başlık ve mobil uygulama aracılığıyla ise, artık neden dikkat dağınıklığı yaşadığınızı anlayabilmek çok daha kolay. Şöyle ki; çalışma masanızı düzenledikten, kahvenizi yaptıktan sonra, raporunuzu hazırlamak için çalışmaya başladınız. Fakat istediğiniz verimi almakta gittikçe zorlanıyor ve sebebini bir türlü bilmiyorsunuz. The Melon, sensörleri sayesinde beyninizde oluşan EEG dalgalarını aralıksız olarak ölçüyor ve bu ölçümleri uygulama sayesinde akıllı telefonunuzda görüntüleyebiliyor. Siz de dikkat dağınıklığınızın oranını ölçebiliyor ve gerekirse muhtemel sebeplerinizi bir bir eleyebiliyorsunuz.
Cihazın kullanışlılığı, görünmeyen bir veriyi ölçerek size en kolay şekilde görünür hale getirebilmesidir. Ürünle ilgili daha detaylı bilgiyi ve videoyu buradan edinebilirsiniz.

Submit a Comment