Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ethicon Doktorları ve Tıp Öğrencilerini Eğitmek İçin Touch Surgery ile Ortaklığa Girdi

Ethicon Doktorları ve Tıp Öğrencilerini Eğitmek İçin Touch Surgery ile Ortaklığa Girdi
Kubilay Han Uluerim

Johnson & Johnson‘ın yan şirketlerinden Ethicon bir ameliyat eğitim uygulaması geliştirmek için sağlık teknolojileri platformu Touch Surgery ile anlaştı. Bu ortaklık sayesinde geliştirilecek ücretsiz uygulamayla dünyanın ücra köşelerindeki tıp personellerine yardım edilecek.

Bu uygulama, Ethicon’un ameliyat prosedürleri ve ürünleri geçmişiyle Touch Surgery’nin 3D eğitim simülasyonları içeren teknoloji platformunu birleştirerek doktorlar ve öğrenciler için eğitici içerikler üretecek. Bu ortaklığın odaklanacağı ilk konu genel cerrahi olacak, zamanla kardiovasküler ve ortopedi üzerine çalışan diğer Johnson & Johnson tibbi cihaz şirketleri de projeye dahil edilecek.

“Dünya çapında cerrahi bakımın ve tedavinin standartlarını yükselterek daha fazla doktora eğitim vermek için Touch Surgery ile yaptığımız gibi ortaklıklar oluşturuyoruz. Bu bizim yeniliğe karşı geniş bakış açımızı yansıtıyor ve güvenilir eğitim ekosistemleri için attığımız önemli bir adımı temsil ediyor.”

– Ethicon Grup Başkanı Michael del Prado

Ek olarak Ethicon geçtiğimiz günlerde Stratafix spiral PDS plus ve Stratafix spiral monocryl plus doku kontrol cihazlarını satışa sunduğunu duyurmuştu.

Submit a Comment