Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Highmark ve Quartet Health Ortaklığıyla Davranışsal Sağlıkta Tele-Tıp Devri

Highmark ve Quartet Health Ortaklığıyla Davranışsal Sağlıkta Tele-Tıp Devri
Kubilay Han Uluerim

Blue Cross Blue Shield’a bağlı Highmark, bağlantılı davranışsal sağlık şirketi Quartet Health ile ortaklaştığını duyurdu. Program ilk olarak Batı Pennsylvania’daki üyeler için hizmete sunulacak.

“Beden ve akıl sağlığı el ele ilerlese de yapılan son araştırmalar bu ikisinin aynı anda tedavi edilmesinin zorluklarını gösteriyor. Teşhis konulmamış ve tedavi edilmemiş akıl hastalıkları, üyelerimizin kendi sağlıklarını korumalarını ve özellikle kronik hastalıkların etkili bir şekilde kontrol edilmesini zorlaştırıyor. Bu duruma yardım etmek için, Highmark, sağlık kontrol programını yenileyerek, üyelerin alacağı hizmeti engelleyecek klinik, sosyal ve davranışsal sorunları tanımlamaya ve çözüm bulmaya çalışıyor.” diyor Highmark Sağlık Planı Başkanı Deborah Rice-Johnson.

Yapılan duyuruya göre, bu ortaklık sayesinde, Quartet, hangi hastaların davranışsal sağlık konusunda yardıma ihtiyacı olduğunun belirlenmesinde aile hekimlerine yardım edecek. Aile hekimleri daha sonra Quartet’in başvuru şebekesini kullanarak hastalara ulaşacak. Ayrıca, üyelerin psikiyatristler ile görüntülü ve sesli iletişime geçmesi, çevrimiçi tedavi programlarına katılması ve hastalıklarla ilgili bilgi alması da mümkün.

Submit a Comment