Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sherpaa Tüketici Odaklı Tele-Tıp Hizmeti Verme Kararı Aldı

Sherpaa Tüketici Odaklı Tele-Tıp Hizmeti Verme Kararı Aldı
Kubilay Han Uluerim

New York merkezli eşzamansız tele-tıp hizmeti veren Sherpaa bu hafta aldığı bir kararla tüketici odaklı çalışmaya başladı. Daha önceden Sherpaa doktorlarına mesajlaşma ve mobil uygulama yoluyla erişim sadece işverenlere özel bir hizmetken artık genel halk da bu içeriklerden faydalanabiliyor.

Çalışanlar için ücretsiz olarak kullanılabilen hizmet herhangi bir firmada çalışmayan bireyler için aylık 40 $’a kullanılabilecek. Müşteriler Sherpaa için çalışan doktorlara 7/24 mobil uygulama, internet veya telefon görüşmesi ile ulaşabilecekler. Bu platformları kullanan kişiler doktorlardan merak ettikleri konularda cevaplar alacaklar ve gerekli olduğunda reçete yazılıp yerel eczanelerden ilaç alınabilecek.

“İşveren odaklı çalışmak hâlâ bizim ana hedefimiz fakat yıllarca verdiğimiz hizmeti rafine ederek ve sunumu değiştirerek genel halka da yardım etmeye karar verdik. Bir şirketin çalışanlarının %65’inin bu yöntemi doktor ziyaretine tercih edeceğini öngörüyoruz. Sherpaa’yı sigortanızı kullanmadan önce elinizdeki ilk çare olarak düşünün. Kullanım sonucu firmalarla ne kadar başarılı çalıştığımızı gördük. Peki neden sıradan bireylere ulaşıp bu hizmet için ödeme yapıp yapmayacaklarını görmeyelim ki? İnanıyorum ki yapacaklar.” 

– Sherpaa Kurucusu ve CEO’su Dr. Jay Parkinson

Yönetmelikler ve stratejik lisans sorunları neticesiyle bu hizmet şimdilik 34 eyalette kullanılabiliyor. Alabama, Alaska, Arkansas, Colorado, Delaware, Hawaii, Idaho, Iowa, Maine, Mississippi, Nevada, Kuzey Dakota, Güney Dakota, Texas, Vermont, ve Batı Virginia’da yaşayan vatandaşlar şimdilik Sherpaa’dan faydalanamıyorlar.

Kaynak:

Submit a Comment